Вахтанг Кікабідзе хоче влітку порибалити біля Черкас

15 березня 2016, 12:43

1bc8a930f9b40651dfaa64b51d11978c_XL

З ювілейним концертним туром Україною гастролює легенда радянської естради, 77-річний Вахтанг Кікабідзе. В понеділок він зустрівся з черкаськими журналістами, пише Черкаський край.

Гостей попросили не ставити запитань про політику, а «тільки про весну». Вахтанг Кікабідзе за столом на подіумі одразу закурив. Як пізніше пояснить на запитання журналістки, палить він з 9 років.

— Тоді нікому було заборонити — батьки на фронті (мій під Керчю загинув). Коли мене років п’ять тому оглядали в Москві чотири світила медицини, вони, дізнавшись про мій стаж курця, порадили: «в жодному разі не кидайте». Я зрадів.

Він весь у творчому запалі:

— Зараз пишу пісні для себе. Раніше працював з відомими. Зараз серед сучасних не можу знайти таких, які писали б те, що мені цікаво співати. Пісня повинна бути така, щоб її потім хоча б насвистували… Тому сказав дружині: спробую-но сам. Рідня на цих словах поглянула на мене з гумором. Але я замкнувся в кімнаті й на ранок п’ять пісень були готові.

Пан Вахтанг дописує книгу і закінчив писати кіносценарій, вже має пропозиції з інсценізації. Це низка новел. Пояснює, що любить «маленьке кіно,  бо його важко робити». Його кіноновели близькі і зрозумілі тим, у кого  «грузинський синдром»:

— Якщо перенести на іншу країну, глядач не повірить. Кіно про сусідів, про дім, про Батьківщину, про війну, яка була, 20 відсотків землі у нас відняли, огорожа з дроту стоїть… молоді люди загинули… Але написано з гумором. Розумна людина збагне, що це серйозна річ.

Зізнався, без кіно прожити може. А без пісні — ні.

— Хіба якщо скажуть:  уже вам співати не можна.

Серед тих, кого поважає за професійність, назвав актора Богдана Ступку і розповів, що може годинами слухати співачку Єлену Ваєнгу.

Його натхнення — це сама його робота. Вона навіть зцілює:

— Багато разів виходив на сцену з високою температурою, а сходив з 36,6.

У нього є певний ритуал:

— За півтори години до виступу приходжу в зал, мені незнайомий. Я повинен все обійти, оглянути, помацати. Прижитись.

Про українського глядача особливої думки:

— Ми чимось схожі. І в українців, і у грузинів народний фольклор з нотками журби. Дуже люблю українські пісні. І у нас у Грузії важко, і в Україні теж. І жінки в Україні красиві…

Про те, які жінки подобаються, зауважив:

— Жінка повинна бути розумна, з нею повинно бути цікаво. Не лише в красі діло. Дві найкрасивіші для мене жінки — Джульєтта Мазіна і Клавдія Шульженко. Бо коли Шульженко починала співати, вона ставала принцесою. Мазіна невродлива, але коли починала грати кінороль… Жінки кращі, ніж чоловіки! — порадував журналісток маестро. І зізнався: — Є одна жінка, яку я люблю найбільше, — чотирирічна внучка Олександра. Тільки її й хочу бачити…

Про хобі відгукнувся однозначно: рибалка. Коли попросили похвалитися найбільшим уловом, згадав про полювання на рибу-меч у Мексиці, яку ловили із старшим внуком та сином товариша. Така риба буває 300-кілограмова.

— Майже годину ми боролися з нею й не змогли підняти…

Зацікавився нашим Кременчуцьким водосховищем, чи риба ловиться. Зауважив, що треба б літом приїхати, порибалити…

Сьогодні ввечері Вахтанг Кікабідзе виступить з концертом у ПК «Дружба народів» у Черкасах. Квитки на легендарного Міміно та соліста «Орери» — 250-690 гривень.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору