В УПЦ Київського патріархату не бачать сенсу в діалозі з «Московським патріархатом» на місцях

19 грудня 2017, 23:00
Діалог між УПЦ Київського патріархату та УПЦ (Московського патріархату) на місцевому рівні не має жодного сенсу, оскільки від нього нічого не залежить. Про це заявив митрополит Черкаський і Чигиринський УПЦ КП Іоан під час прес-конференції, пише «Прочерк».

На уточнювальне запитання, чи не міг би місцевий діалог між церквами стати своєрідною формою «народної дипломатії», митрополит Іоан відповів, що «народна дипломатія» виявляється в тому, що українські віруючі переходять до складу УПЦ КП цілими громадами і особисто.

Разом із тим, на загальнодержавному рівні діалог між УПЦ КП і РПЦ можливий, і Київський патріархат до нього прагне. Саме заради того, щоб донести цю позицію до жителів Черкащини, Патріарх Київський і всієї України (УПЦ КП) Філарет і благословив митрополита Іоана провести прес-конференцію.

Черкаський митрополит ще раз висловив офіційну позицію УПЦ КП щодо листа, якого Патріарх Філарет написав до Архієрейського собору Руської православної церкви, котрий відбувся нещодавно в Москві.

Російські та проросійські ЗМІ витлумачили цього листа як «покаяння» Філарета. Разом із тим, лист, написаний у миролюбному і примирливому тоні, мав стати не «покаянням», а кроком до визнання Москвою автокефалії (канонічної незалежності) УПЦ КП.

Незадовго до Архієрейського собору крило РПЦ, яке можна назвати «миролюбним», звернулося до Київського патріархату з пропозицією, щоб Патріарх Філарет написав на адресу собору листа з проханням прибрати накладені на нього заборони (скасування сану від 1992 року і відлучення від церкви від 1997 року) «як такі що не були». Це відкрило б для РПЦ можливість вести діалог із самим Філаретом та УПЦ КП, що в результаті могло б привести до визнання УПЦ КП як самостійної автокефальної церкви, а в перспективі – до об’єднання з УПЦ (МП) в єдину помісну Українську православну церкву. Проте під час підготовки собору, вочевидь, всередині РПЦ перемогла «войовнича» партія, тому ніяких сприятливих щодо УПЦ КП рішень ухвалено не було. Хіба що собор створив комісію для діалогу щодо повернення українських «розкольників» у лоно РПЦ, але для прихильників УПЦ КП про жодне «повернення» не йдеться.

Крім того, на Архієрейському соборі було обмежено права УПЦ (МП), що ще більше обмежило можливості діалогу з нею, оскільки від цієї невід’ємної частини РПЦ практично нічого не залежить.

Митрополит Іоан наголосив, що УПЦ КП є церквою українського народу й обстоює його інтереси, тоді як УПЦ (МП), перебуваючи в організаційному та канонічному підпорядкуванні РПЦ, вочевидь, підпорядковує інтереси українського народу інтересам іншого народу, а то й узагалі сумнівається в існуванні окремого українського народу, гідного своєї держави.

На думку митрополита Іоана, час і сучасні військово-політичні обставини грають на користь Київського патріархату. Дедалі більша кількість українців переходять у Київський патріархат, і рано чи пізно, відповідно до законів діалектики, «кількість перейде в якість», УПЦ КП утвердиться як загальновизнана автокефальна церква.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору