В Умані провалля хочуть перетворити на музей для туристів

03 вересня 2018, 11:13

В Умані провалля хочуть перетворити на музей для туристів

В Умані під час проведення робіт із реконструкції центральної площі міста утворилося провалля, що веде до розгалуженого підземелля. Хто створив ходи і з якою метою – достеменно невідомо, але така знахідка не лишилася поза увагою істориків, археологів та викликала жваве обговорення серед містян, повідомляє "Громадське Умань".

Експертна комісія досліджувала історичну цінність цього об’єкту, проте жодного висновку досі немає. А це означає, що будь-які ремонтні роботи проводити не можна.

Як повідомляють журналісти телеканалу Україна, у мерії міста наразі вивчають знахідку і роздумують над її долею.

- Фахівці виїжджали на місце двічі та обстежували цей провал, брали зразки як грунту, так і цегляної кладки. Ми ще чекаємо висновок археологічної служби, де нам вкажуть, що ж в подальшому можна зробити з цим підземеллям – або тут буде музей, до якого зможуть заходити туристи, безпосередньо спускатися, або ми накриємо підземелля якимось скляним куполом, – розповів начальник відділу житлово-комунального господарства міської ради Умані Віталій Харченко.

Тож, поки експерти не завершать всі необхідні процедури, що дозволять облаштувати знахідку, реконструкція тимчасово зупинилася.

Вгору