В Україну доставили майже 157 тисяч доз вакцини проти поліомієліту

21 червня 2023, 07:41

В Україну доставлено 156 960 тисяч доз вакцини проти поліомієліту. Інактивовану поліомієлітну вакцину на підтримку Національної програми імунізації в Україні доставив UNICEF Ukraine.

"Загроза поширення поліомієліту залишається і навіть посилилася через війну, оскільки ще щонайменше 144 тисячі щеплень не вдалось зробити в рамках кампанії форсованої імунізації з вакцинації дітей проти поліомієліту. Тому важливо забезпечити послугою з вакцинації всіх дітей, які її потребують", – зазначає головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Доставлену вакцину розподілять між областями для проведення рутинної вакцинації.

Поліомієліт – інфекційне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему та може призвести до паралічу або навіть смерті. Захворіти на поліо можуть усі невакциновані – і дорослі, і діти. Ліків проти поліо не існує, але йому можна ефективно запобігти вакцинацією.

Шість доз вакцини проти поліомієліту — у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років і 14 років — забезпечують захист на все життя. Проте коли планові щеплення пропускаються, цей захист суттєво знижується, тому дуже важливо їх надолужити. Поліомієліт входить в 10 вакцинокерованих недуг і є в Національному календарі профілактичних щеплень, які є безоплатними.

За інформацією пресслужби МОЗ України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору