В Україні можна змінювати по батькові: як це зробити і які переваги нововведення

10 січня 2021, 09:41

В Україні набув чинності закон, який дозволяє громадянину самому обирати своє по батькові. У Києві 1350 людей на рік змінює своє ім'я або прізвище. В Україні таких нарахували близько 13 тисяч. Зі зміною по батькові будуть на третину більше, припускають фахівці.

Про це повідомляється у сюжеті ТСН.19:30.

Валерії Сотниковій 25 років. За всі ці роки свого тата вона бачила кілька разів. Тож вагань щодо зміни "по батькові" не має.

Нині вона Олегівна, а згодом стане Валеріївна. Дівчина перша, хто при набутті чинності закону, береться змінювати своє "по батькові".

Такі зміни можливі лише через відділи реєстрації актів цивільного стану з 14 років за згодою батьків, а від 16 років - за самостійним рішенням. 

- Людина повинна подати свій паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, якщо перебуваєте в шлюбі, і якщо є не повнолітні діти, потрібно свідоцтво про їхнє народження, - повідомила Ірина Антоненко, керівниця Святошинського районного ДРАЦСУ Києва.

Державний внесок становить лише 5,1 грн. Заява формується одразу на комп'ютері, а далі справа стоїть за поліцією. Вони мають перевірити, чи зміна по батькові не для приховування своєї особистості, чи уникнення певної відповідальності. Загалом процедура може розтягнутися до трьох місяців.

Поділитись

Коментарі

Вгору