В області запланували відтворити 1289 гектарів лісів

14 березня 2015, 20:00

DSC_2352

В цьому році рання весна та сприятливі погодні умови дозволили лісівникам Черкащини досить рано почати лісокультурну кампанію. Зараз головна мета – в стислі, найбільш оптимальні терміни та при високій якості робіт виконати завдання зі створення лісів в області.

У цьому році на Черкащині заплановано провести відтворення лісів на загальній площі 1289 гектарів,  в тому числі  створення лісових культур – на площі 1073 га.

Зараз  в усіх лісогосподарських підприємствах триває  посадка лісу.  Станом на сьогодні вже створено 215 гектарів нових лісових насаджень, що становить 20% від запланованого. Першочергово заліснюються ті площі, де був зрубаний стиглий та хворий ліс.

Паралельно здійснюється доповнення лісових культур, створених в минулому році – таких доповнень вже проведено близько 200 га.

Лісівники Черкащини заздалегідь потурбувалися про підготовку ділянок, забезпечення достатньої кількості посадматеріалу та інвентарю. Традиційно основними лісоутворюючими породами для області є сосна та дуб. В цілому в минулому році заготовлено 57 тонн лісового насіння, вирощено майже 11 мільйонів сіянців. Цього цілком достатньо для забезпечення потреб лісокультурної кампанії.

В ході проведення робіт продовжується застосування технологій, які сприяють кращій приживлюваності сіянців та створенню стійких продуктивних лісових насаджень, а саме: використання суперабсорбентів, гербіцидів, методу глибокого рихлення ґрунту.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Коментарі

Вгору