В області назріває війна між комунальними підприємствами?

28 листопада 2014, 16:05

24761_1

КП «Уманьводоканал» має несплачений борг за спожиту електричну енергію понад  12,6 млн грн.  Договірні стосунки між ПАТ «Черкасиобленерго» та комунальним підприємством в реаліях виконуються в односторонньому порядку: енергопостачальна компанія забезпечує електричною енергію Уманьводоканал, а водоканал продовжує нарощувати заборгованість за спожиту електроенергію, яка триває з 2008 року.

Про це повідомляє відділ з питань взаємодії з органами державної влади та ЗМІ ПАТ "Черкасиобленерго".

27 листопада  було заплановано  обмеження енергопостачання адміністративних будівель КП Уманьводоканалу, про що комунальники були попереджені заздалегідь. Це радикальне, але вимушене рішення, тому що всі раніше вжиті заходи не поліпшили стан розрахунків та не активізували керівництво комунального підприємства шукати шляхи вирішення. Натомість на «захист» комфорту (водозабезпечення) громади виступили представники так званої  уманської «самооборони», які кількісною масою та в грубій формі висловлень погрожували керівникові Уманських енергетичних мереж: якщо офісні приміщення водоканалу  будуть знеструмлені – то вони заблокують приміщення та роботу самих енергетиків. Для переконливості, почали зносити покришки до приміщення уманського енергозбуту.

КП «Уманьводоканал» – відповідає за водопостачання району, ПАТ «Черкасиобленерго» - забезпечує область світлом, і та і інша компанія виконує важливу соціальну місію та  забезпечує людей першочерговим. Виникає питання: чому про безперебійне водопостачання  уманців в першу чергу дбають не керівники водоканалу та міської адміністрації (адже саме в їх компетенції вирішити питання розрахунку із боргами або принаймні шукати шляхи вирішення), а представники громадський організацій?

ПАТ «Черкасиобленерго» постійно закликало і закликає керівництво КП шукати шляхи для виконання договірних відносин та розрахунку із боргами.

Своєчасна та повна оплата споживачами за спожиту електричну енергію, вкрай важлива для здійснення своєчасних та повних розрахунків з ДП «Енергоринок», для подальшого забезпечення коштами виробників електричної енергії, які сьогодні працюють в умовах стрімкого зменшення запасів палива та загрози енергетичної безпеки, стали заручниками політичної та економічної ситуації. Важливо усвідомити, що без коштів, які надходять від споживачів за спожиту електричну енергію неможливо забезпечувати та гарантувати безпечне та безперебійне живлення в цілому, проводити ремонт та оновлення обладнання, обслуговувати лінії електропередачі.

ПАТ «Черасиобленерго» поки що не відомо, які наміри та заходи планує здійснити керівництво уманського водоканалу в питанні розрахунків за електричну енергію.

4 грудня планується обмеження енергопостачання КП Уманькодоканал. Комунальне підприємство офіційно ознайомлено щодо даного наміру.

Нагадаємо, вчора інспектори ПАТ «Черкасиобленерго» приїздили на «Уманьводоканал», аби частково відключили постачання електроенергії комунальному підприємству через борги. Проте вони наштовхнулися на супротив «Самооборони», які не дали залишити уманчан без води. За це на них інспектори склали акт та пообіцяли звернутися до правоохоронних органів.

Поділитись

Коментарі

Вгору