Втричі довше: чому в Черкасах затримують виготовлення закордонних паспортів

30 червня 2022, 13:37

Двадцять один робочий день замість семи – настільки збільшились строки термінового виготовлення закордонних паспортів. Такі зміни через чергу на виготовлення біометричних документів.

Про це повідомила пресофіцерка управління міграційної служби в області Ірина Єршова, пише Суспільне.

Черга утворилась, оскільки на початку повномасштабного вторгнення були відключені реєстри та призупинена робота деяких електронних сервісів.

"Воєнний стан повпливав на те, що змінилися строки виготовлення документів. Якщо раніше ми отримували біометричний закордонний документ терміновий за 7 днів, не терміновий — 20 робочих днів. То зараз терміновий доводиться чекати черкащанам три тижні, не терміновий місяць, до півтора місяця", — пояснила пресофіцерка.

Кількість охочих оформити закордонний паспорт нині така ж, як і торік. За аналогічний період, який припав на період підготовки до відпусток, паспорт оформили майже тридцять тисяч черкащан, пояснила Ірина Єршова.

"Із початку війни понад 29 тисяч оформлено закордонних паспортів і майже 12 тисяч ID-карток, тому можемо зробити висновок, що закордонні паспорти оформлюються активно".

Про готовність документа можна дізнатися на сайті Державної міграційної служби, дані на якому оновлюють раз на добу, додала Ірина Єршова. Та наскільки швидко будуть готові документи — залежить від роботи Поліграфкомбінату України.

"Ми приймаємо документи на оформлення, вчасно відправляємо їх на друк, а от фізичне виготовлення — за Поліграфкомбінатом України, який виготовляє саме ці документи".

Як пише ТСН, через постійні бомбардування російськими окупантами міст та інфраструктури, знищення та руйнування логістичних шляхів стало проблематичним доставлення, зокрема з-за кордону, витратних матеріалів для виготовлення ID-карток та закордонних паспортів.  

Нагадаємо, електронні черги відновили свою роботу з 15 березня. Тому у порядку живої черги можна подати документи або спланувати свій візит і записатися через сайт. А ще скористатися новою послугою — одночасним оформленням ID-картки та закордонного паспорта.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору