У мерії розповіли черкащанам про укриття, але не вказали, де вони розташовані

30 червня 2022, 12:57

У Черкасах, як і у всій Україні, залишається небезпека ракетних обстрілів. Міська влада закликає жителів не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та проходити до укриттів.

Яка наразі ситуація зі сховищами в обласному центрі - розповідає заступник міського голови Павло Валенчук.

«Ситуація зі сховищами й укриттями в Черкасах нині однозначно краща, аніж була на початку березня, коли в місті лунали перші сигнали тривог. Зараз у нашому обласному центрі є кілька спеціально спроєктованих працюючих сховищ. Вони розташовані на території деяких підприємств (їх назви не вказуємо з міркувань безпеки), ще 4 сховища – у власності міста.

Друга категорія укриттів – так звані споруди подвійного призначення. Це підвали окремих будинків, деякі паркінги, підземні поверхи торгових центрів тощо. Відповідальність за утримання цих приміщень несуть їхні власники.

Є укриття дуже якісні, які довго утримувалися підприємством чи містом і добре працюють. Одне з черкаських укриттів навіть входить до трійки кращих в Україні.

Маємо й такі, що стояли багато років занедбаними, оскільки підприємства, їхні власники, знаходяться в процесі ліквідації чи банкрутства. Та все одно з початком війни ці сховища відкрили, полагодили й забезпечили всім необхідним. Можливо вони не надто комфортні, але впораються із найголовнішим завданням – захистять від вибухів.

Скарги про те, що ніби деякі зі сховищ, які працювали місяць тому, нині зачинені, – перевіряють фахівці управління цивільного захисту Черкаської міської ради і нагадують власникам про обов’язковість надання укриттів для людей під час повітряних тривог в умовах воєнного стану.

Багато жителів Черкас перестали йти до укриттів, почувши сигнали попередження про повітряну тривогу, як це було на початку повномасштабного вторгнення. Майже 2 місяці приміщення, виділені під укриття, стояли порожніми. Волонтери, які там чергували й забезпечували всім необхідним, почали відчувати, нібито роблять непотрібну справу.

Зараз міська влада працює над забезпеченням укриттів у навчальних закладах. Адже, за рекомендацією міністерства освіти, новий навчальний рік має розпочатися офлайн, але за умови, що дитячі садки, школи, вищі навчальні заклади повинні мати укриття для убезпечення дітей на випадок тривоги. Для цього у навчальних закладах переобладнують власні підвали чи визначають найближче укриття в сусідніх будівлях.

Адреси укриттів свого часу було оприлюднено на офіційних сайтах Черкаської міської ради, попередньо узгодивши інформацію з власниками цих споруд. Нині сховища комунальної власності міста й комунальних підприємств Черкас відкриті.

Раджу вдень, поки немає тривоги, пройтися по району, подивитися, де є укриття, поцікавитися у сторожа про нюанси роботи цього об’єкта. Можливо, вдень він відкриває ворота, а вночі – лише вхід через хвіртку в огорожі. Також розгляньте можливість інших способів убезпечення, зокрема, принцип укриття між двома глухими стінами в будинках.

Якщо ви мешкаєте в будинку, де діє ОСББ, обміркуйте із сусідами, як потрапити у ваші підвали, які там умови тощо. Поговоріть із керівником підземного паркінгу, де можна сховатися на випадок тривоги. Заздалегідь поцікавтеся адресами сховищ уздовж вашого маршруту».

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У черкаській мерії пояснили, що робити, якщо укриття закрите

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

иван :

Это уровень так называемых руководителей города

Це рівень :

виборців Черкас,бачили очі,що вибирал.

1 :

Господи Спаси и сохрани нас от этих горе руководителей

Банальный :

треп.

Вгору