Твори, проекти та серії, що складали арт-частину фестивалю «Барба на Бучаку»-2019, черкащани можуть подивитися до 6 грудня на виставці в Художньому музеї. Відвідувачі мають можливість познайомитися з працями фотохудожників із різних міст України.
Фестиваль був задуманий в рамках загальноукраїнського
екологічного руху за порятунок цього села та спротиву будівництву Канівської
ГАЕС.
У 2019 році темою фестивалю стала фотографія. Одним з
пристроїв для фотографії була камера-обскура, яку теж представили на Барбі
учасники Pinholiero Banditos.( Латиною camera перекладається як кімната, а
obscura – темна. З неї почалася історія фотографії, коли через маленький отвір
на папір проектували зображення предмета).
Відвідувачі цієї
виставки мають можливість
познайомитися з багатьма працями митців.
Серед них:
Pinholiero
Banditos – київська група фотохудожників, що фотографує об’єкти пінхол-камерами
– найпримітивнішими на перший погляд фотоапаратами.
Вадим Козловський. У квітні 2004 році митець почав знімати пейзажі, які можна об’єднати загальною назвою «Геометрія краєвиду». У цих пейзажах він втілив своє власне розуміння сказаних Сезаном слів. У представленому альбомі частина робіт, що були зроблені з 2006 по 2015 роки. Усього колекція містить близько 100 зображень.
Ігор Єфімов. Досліджуючи постреволюційну Україну, автор простежив взаємозв’язок і взаємовплив людини та місця. Як по кімнаті ми можемо зрозуміти, яка людина є її власником, так і по зображеній Єфімовим країні ми можемо охарактеризувати її мешканців, так і навпаки – у даній серії ми відчуваємо взаємозалежність між портретом і пейзажем в обидва боки.
Яна Кононова. Художниця є докторкою філософії, живе та працює в селі Григорівка Канівського району, де досліджує не лише пейзажі, але й сутності людей.
Олександр Дувінський. Об’єкти серії виконані в стилі природнього Ready-made. Це перша в історії спроба презентувати бобровий гриз, позиціонуючи тварину-бобра як митця.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram