В НБУ розповіли про оновлені 50 та 200 гривень (фото)

26 листопада 2019, 15:37

Національний банк України завершує перехід на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні - в обіг введуть оновлені банкноти номіналом 50 та 200 гривень, а також монети номіналом - 5 та 10 гривень.

В обіг введуть монети номіналом 5 та 10 гривень, які поступово замінять паперові банкноти. Водночас запровадять оновлені банкноти номіналом 50 та 200 гривень з удосконаленою системою захисту, які своїм дизайном наслідують банкноти нового покоління гривні – номіналами 20, 100, 500 та 1000 гривень. Цими нововведеннями Національний банк завершить оптимізацію поточного номінального ряду гривні, яка тривала з 2014 року.

Введення в обіг заплановано:

– 20 грудня 2019 року – монети номіналом 5 гривень та оновлені банкноти номіналом 50 гривень;
– 25 лютого 2020 року – в обігу з’являться оновлені банкноти номіналом 200 гривень;
– у середині 2020 року – в обіг буде введено монети номіналом 10 гривень.

Оновлені банкноти матимуть посилений захист. Так, покращено рельєфність елементів друку, зокрема елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист, серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Національний банк передбачив для громадян максимально зручний перехід від звичного банкнотно-монетного ряду до нового.

Громадянам не потрібно обмінювати банкноти номіналами 5, 10, 50 та 200 гривень попереднього зразка на оновлені банкноти та обігові монети. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами відповідних номіналів.

Банкноти номіналами 5 та 10 гривень попередніх років випуску поступово – у результаті природнього зношення – будуть замінюватися в обігу монетами та оновленими банкнотами.

Фотографії оновлених банкнот та нових монет можна знайти в акаунті Національного банку на платформі Flickr.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору