Уряд перезавантажить гарячу лінію з протидії насильству «15-47»

10 листопада 2020, 10:46

фото тематичне

Урядовий кол-центр з протидії насильству мусить повноцінно запрацювати вже з початку 2021 року. На цьому під час міжвідомчої наради наголосила Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. 

Нарада була присвячена оптимізації роботи у 2021-2022 роках урядової «гарячої лінії» 15-47 з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

- Проблема домашнього насильства загострилась під час коронакризи, про що свідчить зростаюча кількість звернень від постраждалих до Національної поліції. “Гаряча лінія” 15-47 має якнайшвидше стати високоефективним кол-центром, куди людина може зателефонувати і бути впевненою, що гарантовано отримає фахову консультацію чи рекомендацію щодо подальших дій або можливої допомоги, – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Станом на сьогодні роботу «гарячої лінії» забезпечують 15 фахівців, серед яких кваліфіковані юристи та психологи. Команда гарантує анонімність та конфіденційність інформації кожного дзвінка. Разом з тим, спроможність цієї команди потребує оптимізації, оскільки кількість звернень щодо домашнього насильства внаслідок пандемії коронавірусу почала перевищувати фізичні можливості групи вчасно реагувати.

- Поряд із підвищенням ефективності роботи кол-центру необхідно забезпечити й дієву координацію між відповідальними органами влади для практичного вирішення проблем домашнього насильства. Очевидно, що вирішальну роль у подоланні й запобіганні насильства у родинах має відіграти ефективна взаємодія Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції, а також Центру правової допомоги, – наголосила Ольга Стефанішина.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору