Уманський фестиваль сиру та вина почався зі скандалу (відео)

24 липня 2020, 18:33

В Умані щорічний фестиваль сиру та вина почався зі скандалу. Організаторам заборонили проводити захід. Мав тривати з 24 по 26 липня. Про скасування люди дізналися пізно увечері напередодні відкриття. Однією з причин заборонити фестиваль став лист із обласного управління поліції. Правоохоронці попросили міську раду через суд відмінити проведення свята через порушення правил карантину.

- Прямо зараз ми перебуваємо у міській раді, - каже координатор роботи зі ЗМІ Вікторія Михайлюк-Врачинська. – Намагаємося вирішити якось цю ситуацію. Міська рада звинувачує поліцію, поліція керується рішенням техногенної комісії виконкому. Виходить замкнене коло. Чиновники починають придумувати, що ми не подали якісь документи. Вчора о 17 годині техногенна комісія ухвалила рішення про заборону. О 21-ій годині вечора організаторці фестивалю вручили лист про це.

На момент повідомлення про скасування заходу більшість учасників уже прибули до міста. Всього зареєструвалося 370 осіб.

- Ми, як міська рада, не заперечуємо проти проведення фестивалю, - запевнює секретар міської ради Людмила Кирилюк. – Але за умови дотримання всіх вимог. Та це не просто розважальний фестиваль. Це фестиваль, який стосувався харчування та напоїв. Тому є вимога, аби було погодження з держпродспоживслужбою. Такого погодження нам не надали. Вчора до нас надійшов лист від ГУНП в Черкаській області. Там вказано, що на фестивалі буде 5 тисяч осіб щоденно. Тому нас попросили звернутися до суду й скасувати дозвіл на проведення.

Слова чиновниці викликали обурення серед людей. Згодом з’ясувалося, що цифра в 5 тисяч відвідувачів є орієнтовною. Серед протестантів пролунали заклики не випускати управлінців до вирішення ситуації.

По обіді учасники фестивалю зважилися на перекриття дороги. Ближче до 19-ої вечора позачергова комісія таки дала дозвіл розпочати захід.

Підготував Сергій Радченко

Поділитись

Коментарі

Вгору