“Україна” – не просто кінотеатр”: столичні експерти допоможуть реформувати комунальний заклад (фото)

25 лютого 2019, 16:25

"Україна" - не просто кінотеатр": у Черкасах міркують над розвитком комунального закладу (фото)

Культурний простір, сучасний і доступний кінотеатр чи поєднання обох варіантів? Над цими питаннями почали міркувати сьогодні, 25 лютого, представники черкаської активної громадськості, комунальники та міські чиновники. Публічні обговорення щодо ефективного використання ресурсів кінотеатру “Україна” відбулися у приміщенні комунального закладу.

Модератор заходу, представник ГО “Центр UA” в Черкаській області Сергій Пасічник повідомив, що будь-якому рішенню міської влади щодо майбутнього кінотеатру має передувати громадське обговорення.

- Ситуація з кінотеатром "Україна" перебуває на тому етапі, коли таке рішення вже назріло. З цим треба вже щось робити. Наразі стоїть питання, як зробити цей комунальний об'єкт ефективним, доступним для громади та прибутковим. На нашу думку, основною проблемою є те, що цей комунальний заклад міг би функціонувати ефективніше і приносити набагато більше користі громаді та бюджету міста, - зауважив пан Сергій.

У ході заходу Сергій Пасічник повідомив, що наразі є декілька альтернативних рішень щодо майбутнього кінотеатру.

- Перший варіант - це все залишити, як є. Те мінімальне фінансування комунального закладу буде витрачатися на зарплату працівників. А будівля буде поступово руйнуватися. Другий варіант - це використовувати кінотеатр як комерційний об'єкт, і здавати його в оренду для ведення приватного підприємництва. Третій варіант розвитку кінотеатру передбачає розробку концепції розвитку закладу, передбачивши розвиток його багатопрофільності. Він може бути громадським простором та культурним центром міста, де люди могли б приходити відпочивати, дивитися кіно, проводити різноманітні заходи тощо.

Присутній на заході директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов зауважив, що питання майбутнього для цього комунального закладу назріло вже давно, оскільки щороку з міського бюджету виділяються кошти на утримання кінотеатру, а на сам розвиток комунального закладу видатки не закладаються.

- Всі кошти, які закладені на фінансування комунального підприємства "Кінотеатр "Україна", по суті йдуть на "проїдання". Перед міською владою наразі стоїть завдання вийти на рівень ефективного використання бюджетних коштів, тобто зробити так, щоб підприємство вийшло на самоокупність. Для цього, на мою думку, слід визначитись в пріоритетах його діяльності, - зазначив чиновник. - Я вже зараз розумію, що у фінальній концепції показ фільмів може стати вже не основним видом діяльності закладу. Можливо, це буде соціокультурний простір для розвитку та відпочинку громади міста.

Сергій Воронов підкреслив, що в місті зараз не так багато громадських просторів, як Кінотеатр "Україна", Будинок культури "імені Кулика". Їх потрібно розвантажувати, використовуючи всі наявні можливості.

- При розробці концепції для такого простору слід враховувати соціальне навантаження. От у власності обласної ради такий об'єкт, як готель "Дніпро". Він не надає жодних пільг чи знижок. Хоча міг би створювати конкуренцію на ринку надання готельних послуг на комерційній основі, а не гинути, будучи у комунальній власності. Тож, щоб наш комунальний кінотеатр нормально функціював, розвивався і при тому ніс певну соціальну відповідальність, все це ми маємо напрацювати відразу, - зауважив чиновник.

Як розповіла присутнім директорка комунального закладу Валентина Слуцька, утримувати заклад, маючи великі зали, які потрібно опалювати, надзвичайно важко і економічно невигідно. Однак, пані Валентина зазначила, що черкаський комунальний кінотеатр знаходиться в набагато кращому стані порівняно з такими комунальними закладами в інших містах України.

- Той стан, в якому був кінотеатр колись, і яким він є зараз, відрізняється. Колись кінотеатр вже збиралися виставляти на продаж, однак бажаючих його приватизувати тоді не знайшлося. Наразі комунальне підприємство працює і розвивається. В цьому році ми тільки одних податків заплатили більше мільйона гривень, - повідомила керівниця закладу. - Конструктивні зміни в концепції існування та роботи закладу назріли давно, втім для цього не було можливостей та коштів на їх реалізацію.

Представники громадських організацій міста запропонували перелік основних питань, які мають бути враховані та розглянуті при розробці концепції розвитку закладу:

- Як реформувати кінотеатр під потреби громади;

- За які кошти та в якій формі власності має працювати кінотеатр;

- Як популяризувати кінотеатр після оновлення серед жителів міста.

Зі слів громадських активістів, найближчим часом має бути створена робоча команда з розвитку концепції закладу. До складу такої команди мають увійти: громадські активісти, економісти, журналісти, культурологи, антропологи, соціологи та архітектори чи дизайнери.

За попереднім анонсом, вже з 11 по 13 березня в кінотеатрі має відбутися захід з експертного обговорення концепції розвитку за участі столичних експертів.

- Запрошені експерти, мають досвід з роботи з такими приміщеннями. Ми плануємо розглянути ідеї просторових змін та ефективного використання простору кінотеатру, ідеї бізнес-моделей для закладу та організаційні ідеї для функціонування кінотеатру тощо, - розповіла присутнім активіст ГО «Молода Черкащина» Тетяна Ковальчук.

Наостанок заходу громадські активісти розмістили у фойе кінотеатру імпровізоване опитування щодо майбутнього кінотеатру, де кожен бажаючий може залишити свої побажання, ідеї та пропозиції, які будуть опрацьовані та враховані при прийнятті рішення щодо подальшої долі закладу.

Підготував Олександр Носенко

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору