У Звенигородці демонтували останній пам’ятник комуністичної доби

21 червня 2018, 16:37

Обеліск над братською могилою у міському парку відпочинку – у самому центрі Звенигородки, встановлений, як свідчив напис на ньому, 1937 року, тривалий час привертав увагу жителів та гостей міста. Виходячи з того ж напису, тут були захоронені «борці за радянську владу періоду громадянської війни».

Про це інформують "Вісті Черкащини".

Оскільки ні офіційних документів, ні свідків захоронення відшукати вже неможливо, довкола тих «борців» ходили різного роду чутки і домисли. Насправді ж, як розповідали місцеві краєзнавці, під обеліском були поховані як компартійні поплічники, так і комнезамівці та продзагоновці, які чинили відкритий грабіж населення та викачували хліб для виконання продрозверстки і були знищені повстанцями. Якими саме, сказати важко, оскільки на Звенигородщині діяло чимало повстанських загонів, в тому числі й Семена Гризла, якому, до речі, й до сьогодні не розстаралися навіть на меморіальну дошку, не кажучи вже про пам’ятник.

Тривалий час депутатами міської ради та активістами піднімалося питання про демонтаж обеліска й перенесення останків захоронених в інше місце. І лише минулого тижня сам обеліск й гранітні конструкції навколо нього було демонтовано. А найближчим часом перенесуть й перезахоронять на міському кладовищі й тих, хто був похований під ним.

Коментарі

Вгору