У Золотоноші засуджено групу осіб за вчинення наруги над могилами

26 серпня 2016, 14:55

суд-424x240

Золотоніським міськрайонним судом до позбавлення волі засуджено трьох жителів Золотоніського району за вчинення наруги над могилою.

В ході судового розгляду встановлено, що неповнолітній хлопець за попередньою змовою з 19-річним жителем с. Вознесенське, перебуваючи на кладовищі в с. Синьооківка Золотоніського району, нехтуючи громадською моральністю у сфері шанобливого ставлення до померлих та місць їх поховання, з метою викрадення предметів, що знаходяться у вказаних місцях, на місці поховання, з корисливих мотивів, незаконно викрали металеві огорожі, після чого з місця вчинення злочину з викраденим зникли та були затримані працівниками міліції.

За вказаних обставин злочинці вчинили кримінальні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 297 КК України, тобто наруга над могилою, незаконне заволодіння предметами, що знаходяться на могилі вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Суд, на підставі пред’явленого прокуратурою обвинувачення засудив правопорушників до покарання у виді 4 років позбавлення волі.

Також встановлено, що 30-річний житель с. Вознесенське давав вказівки та поради вищевказаним особам, щодо викрадення металевих огорож з місць поховання, а саме з місцевого цвинтаря, що розташований в адміністративних межах Синьооківської сільської ради. Він же, заздалегідь обіцяв юнакам придбати викрадені ними металеві огорожі.

Своїми умисними діями він вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 297 КК України – пособництво у вчиненні наруги над могилою, незаконного заволодіння предметами, що знаходяться на могилі вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів та засуджений до 4 років позбавлення волі.

Разом з тим, враховуючи те, що злочинці визнали свою вину, щиро розкаялись у вчиненому, рішенням суду вони звільнені від відбування покарання з іспитовим терміном.

За інформацією прес-служби Золотоніської місцевої прокуратури

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору