У Золотоноші відкрили новий медичний центр “Здоров’я жінки”

17 жовтня 2018, 16:14
У Золотоноші відкрили новий медичний центр “Здоров’я жінки”

Фото: Про все

Новостворений скрінінговий центр "Здоров'я жінки" вчора, 16 жовтня, було урочисто відкрито в місті Золотоноша. Це п'ятий подібний заклад, який функціонує на Черкащині. Діяльність такого центру дозволить медикам вчасно та на ранніх етапах діагностувати доброякісні патології та злоякісні пухлини органів жіночої репродуктивної системи. 

У Золотоноші відкрили новий медичний центр “Здоров’я жінки”

Фото: Про все

У центрі компактно функціонують три кабінети: кабінет мамографії, кабінет УЗД та кабінет кольпоскопії. З початку своєї роботи у центрі, що розміщений при пологовому відділенні Золотоніської ЦРЛ та функціонує з червня 2018 року, 639-ом жінкам провели мамографічне обстеження, 400-ам жінкам зробили кольпоскопію та УЗД-дослідження.

Як розповіла в коментарі "Про все" заступник головного лікаря Золотоніської ЦРЛ Тетяна Козлова, вказаний скрінінговий центр, як і інші чотири в області, був створений за ініціативою обласного управління охорони здоров'я та КЗ "Черкаський обласний онкологічний диспансер".

- Тут в одному приміщенні надаються всі необхідні послуги для діагностики жіночого здоров'я. Жінкам тепер не потрібно ходити по безлічі кабінетів в поліклініці, вони можуть прийти до цього центру й отримати необхідну допомогу й пройти комплексне обстеження протягом півтори-двох годин, - зазначила Тетяна Іванівна.

У Золотоноші відкрили новий медичний центр “Здоров’я жінки”

Фото: Про все

Один з ініціаторів проекту діяльності скрінінгових центрів "Здоров'я жінки", головний лікар Черкаського обласного онкологічного диспансеру Віктор Парамонов повідомив, що такі центри вже функціонують у Черкасах, Умані, Смілі та Звенигородці. Відкриття ще одного центру готують також і в Чорнобаї.

-  Обладнання центру виявляє проблеми, онкологію та інші захворювання у жінок на ранніх стадіях, що сприяє ефективному лікуванню. Усі скринінгові центри інформатизовані. Дані кожної пацієнтки заносяться в електронну картку. База зберігається в обласному онкодиспансері. З його фахівцями працівники скринінгових центрів мають змогу консультуватися онлайн, - розповів пан Парамонов.

У Золотоноші відкрили новий медичний центр “Здоров’я жінки”

Фото: Про все

Під час урочистого відкриття центру голова Золотоніської РДА Олександр Лісовий зазначив, що на його створення було витрачено близько 4,9 мільйони гривень, з них 3,6 мільйони - це кошти, надані ДФРР, 500 тисяч гривень - з бюджету Золотоніського району. Ще 800 тисяч гривень було виділено за сприяння Народного депутата України Владислава Голуба.

- Зараз в Золотоніській ЦРЛ триває ремонт пологового відділення. І ми сподіваємось, що в наступному році ремонт буде завершено. Наші жінки будуть народжувати та проходити обстеження в комфортних умовах. А лікарі та медичний персонал лікарні робить все, щоб  надавати якісні послуги своїм пацієнтам, - повідомив Олександр Анатолійович.

 

 

 

 

Коментарі

Вгору