У Золотоноші через конфлікт з ромами містяни вийшли на віче

11 січня 2018, 11:14

Півтори сотні жителів Золотоноші зібралися у вівторок ввечері на центральній площі через конфлікт, що розгорівся із представниками ромської громади під час різдвяних святкувань, пише zolotonosha.ck.ua.

Про конфлікт у соціальних мережах повідомила жителька Золотоноші Аліна Трофименко. Вона написала, що разом з чоловіком мешкає по-сусідству з ромами. Через постійні гульбища останніх п’ятимісячна дитина Аліни та Сергія не спить, тому подружжю набридло це терпіти. На Різдво молода сім’я викликала поліцію.

За повідомленням дівчини  її чоловіка та прибулих на виклик патрульних представники ромської національності били усією родиною. Наразі чоловік Сергій перебуває у лікарні зі струсом мозку, сама ж молода мама з дитиною винаймає подобово іншу квартиру.

За словами начальника Золотоніського відділу поліції Олександра Охріменка, правоохоронці на виклик вирушили о 20:00. В цей час між ромами та постраждалим Сергієм тривала сварка. Представник ромів попрямував до будинку заявника, там розпочалася бійка. Інформацію щодо побиття поліцейських Охріменко спростовує.

Контролювати ситуацію обіцяють у місцевій владі. Як прокоментував подію міський голова Віталій Войцехівський, ситуація з ромами в Золотоноші традиційно непроста.

- Міська влада тримає ці випадки під постійним контролем. Не завжди, щоправда, суд приймає виважені та справедливі рішення. Хоча й таки додам свою думку, що злочини не мають національності, – розповідає посадовець. – Сьогодні ж, окрім слідчих дій, що здійснюють правоохоронці, створена й комісія міськвиконкому. Вона разом з юристами та громадськістю проведе своє розслідування. Про результати буде повідомлено не пізніше наступної сесії, яка відбудеться у січні, - сказав Віталій Войцехівський.

Тим часом, через конфлікт з ромами містяни вийшли на віче. До золотонісців для відкритого діалогу прийшли правоохоронці на чолі з керівником відділу поліції Олександром Охріменком, а також перший заступник міського голови Олег Масло і представники міської влади.

Додамо, що золотоніською місцевою прокуратурою ініційовано проведення досудового розслідування за фактом нанесення тілесних ушкоджень співробітникам Золотоніського відділу поліції

Коментарі

Вгору