У ВООЗ повідомили, коли та скільки доз вакцини від коронавірусу Україна може отримати

15 листопада 2020, 21:27

фото тематичне

Голова Офісу Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Ярно Хабіхт заявив, що Україна зможе отримати першу партію успішно випробуваної та зареєстрованої вакцини від нового коронавірусу COVID-19 вже у другому кварталі 2021 року.

Про це у п'ятницю, 13 листопада, він заявив у коментарі DW, пише "ТСН".

За його словами, Україна отримає вакцину від коронавірусу в рамках Фонду глобального доступу до вакцин COVID-19 (COVAX), який був створений Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та кількома урядами.

Він не уточнив, чи йдеться про майбутню вакцину від коронавірусу, яку розробила і випробовує німецька компанія BioNTech разом з американською Pfizer, чи про якусь іншу. Однак зазначив, що кожна країна отримуватиме майбутню вакцину у кількості, що дорівнює 20% від кількості населення, оскільки таким є "справедливий розподіл", аби дотримуватися принципу рівності на першому етапі кампанії з щеплення від COVID-19. 

За його словами, Україна може розраховувати на виділення до 8,34 мільйона доз вакцини до кінця 2021 року, що становить 20% від наявного в країні населення, відповідно до даних Державної служби статистики України. 

Ярно Хабіхт додав, що перше постачання вакцини (близько 1,25 мільйона доз) Україна може отримати у другому кварталі наступного року.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору