У Водоканалі розповіли черкащанам, як можна суттєво заощаджувати воду

03 листопада 2022, 16:11

Нині громадяни мають вчитися економити не лише енергоносії, а й воду (особливо актуально це під час аварійних ситуацій, коли вода зникає чи тече слабким напором). КП "Черкасиводоканал" опублікувало корисні поради, як можна економити воду в домашніх умовах.

- Для початку варто перевірити усю сантехніку на справність. Якщо протікає унітаз – це близько 72 000 літрів на рік витраченої води марно. А якщо підтікає кран – це 6 000 літрів на місяць або до 200 літрів на добу води.

- Щільно закривайте крани. З крану, який капає, витікає близько 24 літрів води на добу.

- Купуйте «розумну» сантехніку-унітаз, в якій є два режими зливу. Це дозволить зберегти понад 15 літрів води на добу для родини з трьох осіб.

- Купайтеся у душі. Душ, який людина приймаєте протягом 5 хвилин, використовує 100 літрів води. А щоб наповнити повну ванну, потрібно як мінімум вдвічі більше води. Допоможуть заощаджувати і спеціальні економні насадки-розпилювачі для прийняття душу.

- Закривайте крани, коли чистите зуби. Так вдасться зекономити до 50 літрів води.

- Пральну і посудомийну машини завантажуйте, коли назбиралося вже максимум посуду чи одягу. Також, зекономити під час прання допоможе режим «без додаткового полоскання».

- Якщо миєте посуд вручну, періодично вимикайте кран. Відкривайте воду лише після намилювання всіх тарілок. Також можна мити посуд під невеликим напором води.

- Коли миєте фрукти чи овочі – зручно користуватися мискою. Щоб наповнити одну велику ємність потрібно всього 3-5 літрів води. А от якщо Ви миєте фрукти та овочі під проточною водою – щохвилини зливається близько 15 літрів.

- Воду після миття фруктів та овочів можна використовувати для поливу домашніх рослин.

- Якщо Ви живете в приватному будинку, встановіть бочку для збору дощової води у дворі. Це допоможе заощадити на рік до 5000 л води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Черкащан просять обмежити користування каналізацією під час відсутності електроенергії

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору