Черкащан просять обмежити користування каналізацією під час відсутності електроенергії

03 листопада 2022, 11:55

Коли в місті зникає вода і світло, ще однією актуальною проблемою у цій ситуації є каналізація, яка не може повноцінно працювати без електро- та водопостачання.

У пресслужбі КП "Черкасиводоканал" розповіли, наскільки важливо економно використовувати каналізаційні ресурси під час аварійних ситуацій та відключень енерго- та водопостачання.

Каналізаційний колапс

Якщо так сталося, що через аварію у великому місті – немає світла, відповідно, відключаються і насоси водопостачання. Тобто у домівках містян може зникнути вода. Але найголовніше у цій ситуації – непрацююча каналізація. Чим це загрожує? Якщо каналізацією продовжити користуватися у звичному режимі навантаження у той час, коли вона не працює, то місто може отримати зворотний потік з каналізаційних мереж. А це – вже може бути справжньою техногенною катастрофою.

Що робити?

Поки аварійні бригади працюють і відновлюють водопостачання та електрозабезпечення, кожен із черкащан може допомогти місту.

Поки немає світла, води і не працює каналізація варто:

  • слідкувати за офіційними повідомленнями від влади на офіційних сайтах та сторінках у соцмережах і чітко виконувати інструкції;
  • якщо ще є вода в крані, потрібно зробити запаси (невеликі, щоб сусіди теж змогли набрати необхідну кількість води);
  • купити запас питної води в магазині для своєю родини;
  • максимально економно використовувати воду для каналізаційних потреб: потрібно максимально зменшити навантаження на каналізацію, змивати за крайньої потреби, не змивати великі обсяги води, не засмічувати каналізацію ніякими відходами;
  • не навантажувати каналізацію одразу після відновлення водопостачання, дати час системі повноцінно включитися в роботу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору