У центрі Черкас встановили першу лавку з сонячними батареями (фото)

16 липня 2019, 17:30

У центрі Черкас встановили першу лавку із сонячними батареями (фото)

Лавку із сонячною панеллю облаштували на площі перед будівлею міської ради (що на вулиці Б. Вишневецького, 36). За допомогою вбудованих USB-портів від неї можна заряджати телефони та інші гаджети. Лаву для міста презентувала компанія ТОВ «Черкасиенергозбут». Наступний такий об’єкт вуличної інфраструктури встановлять біля зоопарку.

– Ми дякуємо енергетикам за їхню ініціативу. Це приклад побудови соціально відповідального бізнесу, який дбає не тільки про свій розвиток, а й розвиток міста, в якому працює, – прокоментував заступник міського голови Ігор Волошин. – Якщо ця лавочка користуватиметься популярністю серед наших жителів, можливо в перспективі облаштуємо їх і в інших місцях. Кошти на це пропонуватимемо передбачити в бюджеті.

Виготовлена лавка із металу й дерева (бук), яке пофарбоване стійкою до ультрафіолету фарбою. Її потужності вистачить на повну зарядку дев’яти мобільних телефонів (від 0 до 100%).

– У комплекті до лавки входить два акумулятори потужністю 18 вольт. Разом із тим, вона облаштована спеціальною установкою, яка дозволяє відключати пристрій від живлення за умови повної зарядки. Аби економити енергію, – розповіла представник фірми, яка виготовляла лавку Юлія Іонан.

Ініціювали встановлення лавочки із сонячними батареями компанія ТОВ «Черкасиенергозбут» в межах соціального проекту, який проходить під гаслом «Енергію кожному і без обмежень».

Наразі просять, аби жителі берегли її та не ламали.

– Нам хотілося зробити продукт для містян, вони допоможуть їм завжди бути на зв’язку, – говорить директор ТОВ «Черкасиенергозбут» Євгеній Лут. – Ці лавочки – справжній плід втілення американських технологій та американської якості. Панелі й акумуляторні батареї лавок виготовлені у США.

За його словами, ще три лавки із сонячними панелями встановлять біля комплексу «Селена», на площі біля закладу швидкого харчування «McDonald's» та біля спортклубу «SportLife».

За інформацією прес-служби Черкаської міської ради

Читайте такожЧеркащанам розповіли, куди зникли лавочки на площі “Дружба Народів”.

 

Коментарі

Вгору