У Тальному депутатку звинуватили у неіснуючих боргах

01 жовтня 2020, 16:01

фото тематичне

Минулого тижня в Тальному відбулася сесія міської ради, де розглядали питання списання боргів із простроченим терміном позовної давності на КП «Водоканал». За словами директора комунального підприємства, борги, які роками «переписувалися» з одного звіту в інший, пропонували списати за рахунок власних прибутків, проте цей проєкт рішення депутати не підтримали.

Директор водоканалу Володимир Гречка пов’язує цю ситуацію із політичними ігрищами в міській раді, від яких страждає комунальне підприємство і, відповідно, тальнівчани, які періодично сидять без води. Підприємство могло використати кошти на модернізацію потужностей, але мусить зводити кінці з кінцями.

Хто ж винен Водоканалу?

Сесії міськради передувало засідання бюджетної комісії, де розглядали проєкт рішення про списання боргів цьому комунальному підприємству “за водопостачання”. Згодом в одному з місцевих ЗМІ вийшла публікація про борг Водоканалу у 15 тисяч гривень, який не сплатило державне виробничо-заготівельне підприємство ДАК "Хліб України" Тальнівський КХП" за «використання води». У статті це підприємство пов'язують із депутаткою міської ради Тетяною Шкодою.

Водночас керівник Водоканалу пояснює, що в даних, які він надав до міської ради і якими скористались журналісти, поряд з цілим рядом інших підприємств, фігурують борги зазначеного КХП. Вони, по даних бухгалтерського обліку, рахуються  із 2004 року.

Натомість згадана у статті депутатка Тетяна Шкода керує зовсім іншим підприємством, яке має назву ТОВ «КХП «Талне з іноземними інвестиціями», до того ж не є правонаступником підприємства-боржника. Депутатка  пояснює, що не може мати боргів із кількох причин.

- Я керую підприємством із 2010-го року і ми маємо кілька своїх свердловин, тож не потребуємо “платити за воду” Водоканалу, натомість замовляли у них послугу лише по водовідведенню за що вчасно платимо, - зауважила Тетяна Шкода. На сесії депутатка запитала в журналістів, чи не вважають за потрібне вбачитися за наклеп, ті ж порадили звернутися до суду.

- Не втягуйте Водоканал у  політику, наше завдання – вода і каналізація, - Володимир Гречка

Коли Володимир Гречка прийшов на посаду керівника КП «Водоканал», то на підприємстві був борг у майже півтора мільйона гривень. Зараз вдалося вивести КП у прибуток, в межах 200 тисяч грн. Тому і з’явилася можливість списати накопичені борги, щоб підприємство могло працювати і розвиватися.

- У своїй роботі ми не звертаємо увагу на депутатські мандати, хто і яку політичну силу представляє. Що справді має значення – фінансова та господарська діяльність підприємства, яке нарешті виходить з кризи і отримало перші цифри прибутковості.  Це прибутки не за рахунок міського чи районного бюджету, а саме від нашої діяльності: від економії, оптимізації, жорсткого й законного поводження із боржниками, боротьба з крадіями тощо. Ми не хочемо брати участь у будь-якій політичній боротьбі, не збираємося підігравати якимось політичним силам, бо інакше постраждає підприємство, яке є об’єктом життєзабезпечення міста, - каже він.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору