У Тальному чистять роками забуту річку та хочуть створити набережну

04 лютого 2022, 14:57

Роками забуту річку у Тальному на Черкащині продовжують чистити. Роботи з очищення Тальянки, які було розпочато у листопаді минулого року, тривають. Наразі чистять русло від намулу та сміття, працює техніка, пишуть Вісті Черкащини.

Загальна кошторисна вартість робіт із очищення річки – 1 млн. 459 тис. 561 грн. (співфінансування обласного і міського бюджету – 80% на 20%). Виконавець – ТОВ "КБУ Теплових мереж".

За словами депутата Черкаської обласної ради Ігоря Новицького, наступним кроком стане облагородження набережної.

- Проєкт виготовлений, його вартість складає понад 10 млн. гривень. Ця набережна стане окрасою Тального, гарним місцем для прогулянок та активного відпочинку, адже тут, за проєктом, запланований скейт-парк. Отже, перший крок – очищення річки – виконується, роботи будуть доведені до кінця. Наразі займаємось пошуком фінансування для облаштування самої набережної, – пояснює депутат.

Тамара Василівна із Тального розповідає, що живе біля Тальянки уже 20 років і колись ця річка була повноводною.

- Ми там і купались, і рибу ловили. З роками люди занехаяли береги річки, кидали туди сміття, лили нечистоти. Дерева та чагарі поросли на березі, навіть річки не було видно. Маю надію, що люди берегтимуть чистоту, а річка знову стане повноводною, – ділиться Тамара Василівна.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору