У селі на Черкащині досі не перейменували вулицю, яка названа іменем вбивці

04 лютого 2022, 15:28

Фото з архіву Василя Кураша

Попри закони України про декомунізацію у селі Вікнине Звенигородського району Черкаської області досі не перейменували центральну вулицю, яка носить ім'я Євдокима Третяка – комуніста, організатора Голодомору в селі та вбивці отамана Чорного Ворона.

Про це повідомив директор школи села Вікнине Василь Кураш, повідомляє Укрінформ.

«Євдоким Третяк є документально зафіксованим убивцею отамана Чорного Ворона – героя, оспіваного в романі Василя Шкляра. Маємо витяг із протоколу засідання президії Черкаської окружної комісії комнезамів (комітет незаможних селян - ред.) від 1923 року, де Третяка просять нагородити орденом Червоного Прапора за вбивство відомого отамана Чорного Ворона. Його син показував мені фотографію убивства отамана. Чорного Ворона оточили в хаті, з якої він вирвався й побіг. Однак біля копиці сіна отамана застрелили. На фото стоїть Євдоким Третяк, а поруч лежить Чорний Ворон. У отвір від кулі в голові напхано сіна», – розповів Кураш.

Після виходу закону про декомунізацію, попри звернення до сільської ради, вулицю так і не перейменували. Кураш збирався звернутися до голови Черкаської ОДА, щоби він перейменував своїм рішенням, але сільрада запевнила, що зробить це сама. Однак перейменування не відбулося. Зараз Кураш написав звернення до Катеринопільської селищної ради, якій підпорядковується Вікнине.

Фото з архіву Василя Кураша

Селищний голова Катеринополя Володимир Коваленко стверджує, що діє відповідно до закону. За його словами, через два місяці центральна вулиця Вікниного отримає нову назву. Окрім неї перейменують провулки Карла Маркса й Фрідріха Енгельса в Катеринополі, провулок Георгія Жукова в селі Петраківці та вулицю Валентини Терешкової, яка підтримала агресію проти України, в Пальчику.

За словами Кураша, Третяка в 1921 призначили головою волосного ревкому. У часи Голодомору він відбирав у селян їжу й одяг і, за чутками, розстріляв у яру кілька селян. Помер у 70-х роках минулого століття. Похований у Вікниному.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Свідомість :

Отак, жили більше 70 років у брехні нав’язаної окупантами х московської орди.

ІВАН МАЗЕПА :

Є таке народне прислів’я: “Як собаці нема чого робити, то вона RйцR лиже”.
Отак і тут, ніби то у людей нема білше проблем, як оті непотрібні перейменування вулиць. Зрозуміло, звичайно, то є чергова схема “розпилу бабла”, під ширмою “гідності”.

Петро :

Не Мазепа А Мудепа ще той майбудь Комуняка Предок НКВДИСТА УБИВЦІ НЕ Одному ВИЛИЗАВ Я.ЦЯ Й С..КУ

ІВАН МАЗЕПА :

Петро Імбіцилович, ви або один з прихвостнів дармоїдної системи, або тяжко хвора людина. От і пишите усіляку нісенітницю ( правда в очі колить?).
Неосвідченість, коверкання та гвалтування історії на шану сучасності, то є велике самодурство, прикорм для сучасного безладу і просто гріх перед богом.
Покайся Петюня блаженний…

Олексій :

Ти що,не українець,дивна людина……Так як ти мислиш це погано.А якби Ворон був твоїм рідним?

Олександр :

Якщо народ чи нація хоче мати повагу до себе, має сам поважати свою історію, бо саме історія формує державність, ще Бісмарк казав що папір дорожчий ніж вартість договору з Росією, цьому вислову понад сто років, а москалі не змінились. Вбивці в пошані у москалів, а українці ніколи не шанували вбивць, ще з часів козацтва.

Виталька :

Так это ж у нас самая большая проблема. Как говорил один киногерой “Перебьём всех белых вот тогда заживём!”
Вот и тут переименуют улицу, названную именем хрена, которого знают полтора человека, и село сразу попрёт вверх по всем показателям.

Читач :

Успіху вам у відновлені поваги до себе і своїх предків. Сткольмський синдром перед московитами пора вже забути.

Олександр :

Голову селища рокарати за те що донині не перейменував

Володимир :

Дурний піп дурна і його молитва.

УКРАЇНКА :

Спочатку батьки вислужувалися перед вбивцею, а тепер дітиусі паЦЬріотами стали.

Укр :

Хтось там в сільраді зацікавлений в продвиганнях радянських символів.
Треба їх виводити на чисту воду.

киянка :

а той Ворон наче сам вбивцею не був.

Вгору