У Соборному парку заклали меморіальний храм на честь ікони «Чорнобильський Спас»

09 червня 2015, 15:43
Фото Іоанна Поліщука

Фото Іоанна Поліщука

7 червня, у неділю першу по П'ятидесятниці, Православна Церква відзначила пам'ять усіх Святих. У цей святковий недільний день Його Високопреосвященство митрополит Черкаський і Канівський Софроній разом із соборним кліром служив Божественну літургію у кафедральному соборі Черкас.

Про це повідомляє Черкаська єпархія УПЦ.

Під час літургії була звершена ієрейська хіротонія над дияконом Віталієм Іжаківічем, а після Літургії відбувся хресний хід до місця закладки меморіального храма-каплички на честь ікони «Чорнобильський Спас», яку буде побудовано у соборному парку ліворуч пам'ятника жертвам Голодомору. Під час закладки на майбутнє місце вівтарної апсиди у фундамент була вмурована капсула, у якій зазначено дату будівництва та імена будівничих і фундаторів храму.

У цей же день Черкаський Свято-Михайлівський собор у супроводі вікарія Черкаської єпархії Преосвященішого єпископа Іоанна відвідали високі гості: архієпископ Ізюмський і Куп'янський Єлисей та єпископ Бердянський і Приморський Єфрем. У Красногірському жіночому монастирі трьома єпископами була звершена Літургія, після якої був звершений візит до Черкас. Архіпастирі приклались до святих мощей прмч. Макарія Канівського, що почивають у кафедральному соборі. Преосвященнішим Єфремом була прочитана молитва святому, після чого усі архіпастирі заспівали величання. Оглядова екскурсія собору та дзвіниці була проведена для високих гостей митрополитом Софронієм, після чого Їх Преосвященства відбули з Черкас.

Поділитись

Коментарі

Вгору