У Смілі засудили псевдоволонтерів, які продавали гуманітарку

29 грудня 2022, 11:49

У Смілі суд виніс вирок двом псевдоволонтерам, які намагались незаконно продати партію продуктів харчування. Двоє мешканців Сміли надали фіктивні документи до міської ради на отримання гуманітарної допомоги для українських захисників.

Ділки вказували, що нібито отримали запит з одного із військових підрозділів і планують передати на потреби оборони партію "тушонки".

"З метою заволодіння чужим майном, 13 травня, надавши до Смілянської міської ради лист командира добровольчого формування Запорізької територіальної бригади щодо надання гуманітарної допомоги, приховуючи дійсні наміри, ввівши в оману службових осіб місцевого самоврядування, отримав 18 травня в ДНЗ 1000 банок тушкованого м`яса, які розмістив на зберігання в гаражному приміщенні біля багатоповерхового будинку", - йдеться в ухвалі суду.

За кілька днів один із фігурантів справи знайшов покупця на "тушонку" та планував продати йому 500 банок за 40 тисяч гривень. До кінця оборудку шахраї не довели і їх затримали працівники СБУ.

На суді обвинувачений пояснив, що взявся за шахрайство через особисті борги. В тому числі й перед своєю спільницею. Жінці він був винен близько 10 тисяч гривень.

"Вирішив "заробити" гроші, щоб розрахуватися з боргами. Зв'язався із представником Запорізької територіальної оборони, куди раніше вже доставляв гуманітарний вантаж "туковане м`ясо", поцікавився, чи їм ще потрібна "тушонка"? А отримавши від командира Запорізької бригади лист-підтвердження, звернувся з ним до Смілянської міської ради, де отримав 1000 банок тушкованого м'яса, яке, не маючи намір доставляти військовим, відвіз до приватного гаража свого знайомого", - виправдовувався на суді зловмисник.

Чоловіка та жінку суд визнав винними у скоєнні шахрайства. Їх покарали трьома роками позбавлення волі. Але до в'язниці вони поки не потраплять через заміну реального відбування покарання на дворічний іспитовий термін.

За інформацією з Єдиного реєстру судових рішень

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору