У Смілі переселенці організували безкоштовну дитячу арт-студію

02 квітня 2018, 11:50

 

Група батьків-переселенців у Смілі на Черкащині створили арт-студію "Долоньки" для занять з дітьми. Завдяки грантам від громадських організацій, на 50 тисяч грн придбали спеціальні столи для пісочної анімації, дошку, столи зі стільцями, швейну машинку, праску. Про це Gazeta.ua розповіла Карина Манько з Кадіївки (колишній Стаханов), засновниця ініціативи.

"У нашому місті безкоштовних гуртків для переселенців не було. Разом з іншими батьками вирішили взяти справу у власні руки та створили дитячу арт-студію. Помітили, що місцеві також потребують допомоги, тож залучаємо і їх до наших проектів", – розповіла Карина.

Арт-студія "Долоньки" працює як ініціативна група. Заняття проводять щосуботи у дитячо-юнацькій спортивній школі "Олімп". Кімнату для зустрічей надали безкоштовно. На одне заняття приходять від 5 до 15 дітей переселенців, місцевих з малозабезпечених родин та дітей з інвалідністю. Вік – від 6 до 13 років.

"Пробували проводити майстер-класи у будні дні, але складніше зібрати групу. Батьки працюють і не можуть привезти дітей, – ділиться Карина, – За заняття не беремо грошей. Просимо батьків самостійно купувати та приносити матеріали".

Заняття складаються з двох частин: творчий майстре-клас та пісочна арт-терапія. Між заняттями проводять ігри чи зарядку. За час роботи студії, провели понад 60 майстер-класів для 200 дітей, вивчили близько 12 технік рукоділля.

"Проводимо творчі майстер-класи з тем, яких немає у шкільній програмі. Випалюэмо по дереву, робимо квіти з шовку, свічки з натурального воску, малюємо в техніці "шовкової акварелі", – поділилась Карина, – Старші діти допомагають молодшим. По завершенню заняття кожна дитина йде додому з готовим виробом".

Розкладати столи, вирізати заготовки, контролювати роботу з приладами для випалювання допомагають волонтери.

"На постійній основі безкоштовні заняття проводимо тільки ми. Діти можуть відвідувати "Будинок школяра". Але там доведеться платити 150-200 грн на місяць та приносити свої матеріали. Не кожна малозабезпечена родина може собі це дозволити. Там є більш бюджетні варіанти, але вони не цікавлять дітей, – ділиться Карина, – Влітку будемо проводити сімейні заходи для родин переселенців. Дуже мало культурних подій у місті".

Ініціаторів запросили проводити заняття з пісочної арт-терапії у школі-інтернаті. Також щомісяця психолог проводить такі заняття і для дорослих. Анонсують заходи на Facebook у групі "Арт-студія долоньки".

Карина Манько з родиною приїхала до Сміли з луганської Кадіївки. Раніше працювала у банківській сфері.

Вгору