У Шполі почали видавати закордонні паспорти

28 березня 2017, 16:33

Раніше бажаючі поїхати за кордон на роботу чи на відпочинок жителі району за закордонним паспортом мусили їхати до обласного центру. Згодом послуга дещо наблизилася і вже надавалася у Звенигородці і Городищі. А вже майже місяць закордонні паспорти розпочали видавати і в Шполі, пише cherkasy24.info.

За інформацією завідувача Шполянського районного сектору Управління державної міграційної служби України в Черкаській області Валентини Щіпанської, закордонний паспорт можна замовити терміновий, нетерміновий, біометричний, а також другий діючий. Вона звернула увагу на те, що бажаючим замовити такий документ фотознімків з собою приносити не потрібно, оскільки їх виготовляють просто у паспортному столі на спеціальному обладнанні.

Як повідомила Валентина Щіпанська, у Шполянському районному секторі УДМС України в Черкаській області можна отримати послугу із виготовлення  нового виду документів - внутрішнього паспорта - ID - картки.

Паспорт громадянина України у формі картки оформлюється з 14 років. Для громадян, які досягли 14-річного віку та отримують паспорт вперше – така  послуга надається безоплатно. Особам віком від 14 до 18 років паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 4 роки. Тим, кому виповнилося 18 років, ID-картка видається на 10 років. Можливість  отримання внутрішнього паспорта - ID - картки мають і громадяни,  що змінюють прізвище чи втратили паспорт, або ті, хто мусять замінити його через непридатність.

Виготовити ID - картку  можуть за бажанням і ті  жителі району, які прийшли у підрозділ міграційної служби, щоб вклеїти фото у зв’язку  із досягненням віку  25 - 45 років. Проте вони мають вибір - вклеїти фото у старий зразок паспорта чи виготовити новий, пластиковий.

За словами Валентини Петрівни, з першого листопада нинішнього року звичні паперові паспорти узагалі припинять виготовляти, натомість виготовлятимуть лише у формі картки.

- Але це зовсім не означає, що громадянам необхідно поспішати замінити свої паспорти на ID – картки, — запевнила вона. — Паперові паспорти продовжують діяти, до того ж, у закладах та установах нашого міста поки ще не встановили спеціальних зчитувачів інформації, закладеної в паспорті-картці.

Ххх сказав:

При звернени в паспортной стiл м. Шпола, для змiни прiзвища вiдмовили в грубiй формi. Мотивуючи це тим, що потрiбно подати зверненя через iмейл, я це зробити пояснювати вiдмовили.

Вгору