В Умані формують список присяжних

28 березня 2017, 16:12

Згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів», Уманська міська рада формує список присяжних для кримінального провадження у кількості 15 осіб, інформує "04744.info".

Згідно зі статтею 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може бути громадянин України, який досяг 30-річного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, виплачується винагорода. Їм відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові.

На народних засідателів, присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя.

Громадяни, які бажають бути включеними до списку присяжних, можуть звернутися до юридичного відділу виконавчого комітету Уманської міської ради за адресою: пл. Соборності, 1, 4 поверх, каб. 418. із заявою про згоду бути присяжним Уманського міськрайонного суду Черкаської області.

До заяви додаються: копія паспорта, довідка з місця роботи (копія трудової книжки), медична довідка про відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного, довідка про відсутність судимості, згода на обробку персональних даних, контактний номер телефону.

Варто зазначити, що НЕ підлягають включенню до списків присяжних громадяни:

  • визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
  • які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків народного засідателя, присяжного;
  • які мають незняту чи непогашену судимість;
  • народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції;
  • особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
  • громадяни, які досягли 65 років;
  • особи, які не володіють державною мовою.
Поділитись

Коментарі

Вгору