У селі на Смілянщині діти не відвідують школу через відсутність автобусів (відео)

27 вересня 2017, 11:32

У селі Сердюківка на Черкащині майже третина учнів місцевої школи змушені пропускати заняття. Все через відсутність шкільних автобусів. Школярі мешкають на станції за три кілометри від села. До минулого тижня дітей возив автобус місцевого агропідприємства, але приватники відмовились надавати транспортні послуги, інформують "Подробности".

Світлана Запорожець мешкає на станції Сердюківка, за три кілометри від села. На своєму двоколісному коні тепер щодня намотує по 12 кілометрів, і все - аби тільки дитина не пропускала шкільних занять.

"Велосипед витримує, головне щоб я витримала довго", - сміється Світлана.

До минулого тижня вісьмох школярів і шістьох вихованців дитсадка підвозив транспорт місцевого агропідприємства. Та тепер їм відмовили - мовляв, не мають ліцензії на перевезення дітей.

Максим Шаденко поспішає наздогнати шкільну програму, минулого тижня два дні дев'ятикласник сидів удома - ремонтував старий велосипед. Каже, поки тепло, до школи їздитиме на ньому.

"Так тепер доводиться в пів сьомого вставати, склався, зробив що треба і пішов", - розповідає Максим.

Уже тиждень адміністрація Сердюківської школи вирішує проблему. Але під програму "Шкільний автобус" заклад не підпадає. За нормативами 3 кілометри - відстань замала. Напередодні Смілянська райрада запропонувала - возити дітей до Тернівки. Це за 30 кілометрів звідси, але шкільний автобус туди - їздить.

Техпрацівницю Сердюківської школи Наталю Олефіренко така перспектива не тішить, як і більшість батьків. Свого синочка жінка до Тернівської школи категорично відмовляється переводити. Адже тоді дитині доведеться вставати вдосвіта.

"Я тут працюю, дитина на місці, коло мене тут допустім, а в Тернівку - це дуже далеко, далеко просто", - бідкається Наталія.

У райадміністрації озвучили іншу пропозицію, яка може стати виходом із ситуації:

"Він спочатку доставляє дітей із найближчих сіл до Тернівки і потім пустим приїздить сюди і здійснює доставку по селу тут", - говорить заступник голови Смілянської районної адміністрації Сергій Глізнецов.

Але питання зможуть вирішити лише з наступного тижня. А поки що діти зі станції змушені добиратися до Сердюківки - хто чим може.

Поділитись

Коментарі

Вгору