У Корсуні вирішили звільнити очільницю районного радіо

04 лютого 2022, 16:01

Конфлікт між директором комунальної установи й керівництвом міської ради у Корсунь-Шевченківському дійшов до межі. Установа, яка мала б фінансуватися з боку міськради, зав’язла у боргах через відсутність профільної програми. Саме через тяжку фінансову ситуацію очільницю радіо Галину Добровольську, вирішили звільнити. Сама журналістка каже, що таке рішення суперечить не лише здоровому глузду, а й законодавству. 

Як відомо,  неприхований конфлікт між журналісткою та керівництвом міськради, яке нині очолює секретар Віталій Мацюк, триває вже майже рік. Галина Добровольська неодноразово заявляла про тиск на неї з боку керівництва ОТГ та секретаря міської ради Віталія Мацюка. Серед спірних питань було й фінансування комунального радіо, засновником якого є міська рада. 

Станом на сьогодні депутати так і не спромоглись проголосувати за відповідну програму. Тим часом комунальна установа змушена фактично працювати у борг. Тяжка фінансова ситуація на підприємстві стала формальною підставою звільнення його очільниці.

Про це Галина Добровольська повідомила у Facebook. Журналістка повідомляє, що з нею вирішили розірвати контракт з політичних мотивів і всупереч чинного законодавства.

- Учора Мацюк (секретар міської ради - ред.) зі Сторожуком (депутат міськради -ред.) вручили мені повідомлення про розірвання контракту через 14 днів.  Ще раз наголошую: секретар міської ради Мацюк не має права незаконно одноосібно звільняти керівника ЗМІ, а виконком, який незаконно перетягнув на себе повноваження сесії, не має права рекомендувати Мацюку порушувати закон. Мої зауваження потонули у болоті самовпевненості та безкарності цих «діячів», які на інерції й далі відкривають свою суть, - пише Галина Яківна. - Про наші збитки та заборгованість із зарплати нагадав Сторожук, забувши принагідно, що міська рада за його ж ініціативи сама ж і призвела до них своєю недолугою політикою руйнування та нищення радіо. 



Зі слів Добровольської, рішення про розірвання контракту з нею прийняли на засіданні виконкому. Хоча, за законом, його має приймати міська рада на пленарному засіданні.

- Корсунська чинна влада повитирала ноги об людей, не зважаючи ні на честь, ні на гідність, ні на совість, ні на мораль, ні на закон. Загнали свідомо радіо у борги, інформаційну співпрацю з радіо спеціально припинено. Сторожук давно заявляв скрізь і багатьом про те, що фінансової підтримки радіо не отримає, доки Добровольська його очолює. Вчора Мацюк це підтвердив: на найближчій сесії проголосують програму підтримки (мені ж уже вручили повідомлення про звільнення через 14 днів, смачно плюнувши на пункт 8 частини 1 статті 26 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», де зазначено, що виключно сесія ради на пленарному засіданні вирішує питання звільнення керівника  ЗМІ). Але секретар  висловився: "Незаконно діємо? А подасте в суд, Галина Яківна, поновитеся", - повідомляє журналістка.

У коментарі “Про все” Галина Яківна повідомила, що ініціатором її звільнення став депутат міськради Сторожук. 

- Фінансова ситуація у нас дуже складна. Ще за минулий рік ми маємо заборгованість по заробітним платам працівникам. Це сталося тому, що міська рада не надає нам інформаційних замовлень та не голосує за життєво необхідну програму підтримки комунального радіо. Я неодноразово наголошувала на необхідності цієї програми. Але у відповідь депутати її просто не проголосували. За перший місяць роботи у цьому році ми нічого абсолютно не отримали від засновника. Щодо оплати послуг контрагентам, які технічно забезпечують ліцензійну діяльність нашого радіо, то ми вже працюємо у борг. І я не знаю, чим ми будемо з ними розраховуватись, - каже пані Добровольська. - Я наполягаю, що ми опинилися у такій скруті “завдяки” нашому засновнику - Корсунь-Шевченківській міській раді, який фактично отримав у спадок від районної ради успішне радіо, яке насправді здатне було на себе заробляти (бо ми ж не сидимо на шиї у засновника), але у пору кризи таки потребує підтримки. Наша ж міськрада свідомо заганяє редакцію у скруту, не хоче підтримувати та виконувати ті обов’язкові функції, які до цього забезпечували безперебійну діяльність радіо.

Галина Добровольска зазначає, що у міській раді намагалися втручатися у редакційну діяльність ЗМІ, надсилаючи “певні” доручення. 

- В грудні минулого року виконком прийняв рішення рекомендувати Мацюку розірвати зі мною контракт. 31-го січня я вийшла з відпустки. Першого лютого мені в редакцію принесли листа з повідомленням про необхідність пояснити “умови невиконання контракту”, а на другий день я вже отримала повідомлення про фактичне звільнення, - повідомила Галина Яківна.

Натомість секретар міської ради Корсунь-Шевченківської ОТГ Віталій Мацюк у коментарі “Про все” повідомив, що головною причиною звільнення журналістки є збитковий стан місцевого радіо. 

- Я неодноразово їй (Добровольській - ред.) казав, що треба йти по підприємцях і домовлятися про рекламу, шукати гроші. Вона цього всього не робила і в неї рейтинг трошки впав, бо займалася політикою. Також її пів року не було на роботі, - каже Мацюк. - Щодо прийняття програми підтримки, то це мають зробити депутати. Політичні партії у нас в раді всі доволі різнобічні, тому тут потрібне їх консолідоване рішення. Галина Яківна сама ж депутат і висвітлювала тільки свою позицію. Тому депутати, можливо, через це і не підтримували програму.

Водночас пан Мацюк наголосив на тому, що він переконав депутатів підтримати згадану програму підтримки.

- Ми подавали на радіо інформацію й оплачували її. Звісно не в тих розмірах, які Галина Яківна просила, - каже Мацюк. - Вона просила на десять тисяч. А ми замовляли на три, на п’ять. Я їй казав, що їй треба бути або керівником радіо, або політиком. Ось і все.

Тим часом зі слів Галини Добровольської, на її захист стали місцеві волонтери,  редколектив радіо та Національна спілка журналістів України, які офіційно зверталися до керівників міськради та депутатів. Однак ці звернення навіть не були оголошені на сесіях.

- Насправді ситуація дика. Складається враження, що міська рада Корсуня взагалі стала на шлях знищення місцевого мовника. Це все відбувається у час війни, коли існування засобу оповіщення та підтримки патріотичних настроїв стоїть дуже гостро, - резюмує ситуацію журналістка.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору