У повітрі Черкас виявили перевищення концентрацій шкідливих домішок

07 лютого 2023, 13:41

Фахівці спеціалізованої лабораторії центру регулярно контролюють в атмосфері Черкас 17 хімічних сполук. Найбільший вклад в забруднення повітря вносять викиди пилу, формальдегіду, діоксиду азоту, оксиду азоту та аміаку.

Саме за середніми за місяць концентраціями цих шкідливих речовин і визначається рівень забруднення атмосферного повітря.

За результати спостережень у січні 2023 року було встановлено, що рівень забруднення атмосферного повітря в цілому по місту низький.

За даними спостережень з 30 січня до 4 лютого у повітрі Черкас виявлено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій (ГДК) таких шкідливих домішок:

- завислих речовин – у 1,3 рази: в центрі міста та Південно-західному мікрорайоні - 30 січня; в Дніпровському мікрорайоні – 3 лютого;

- діоксиду азоту – у 1,2 – 1,8 рази - в центрі міста та Дніпровському мікрорайоні з 31 січня по 4 лютого;

- формальдегіду – у 1,1 – 2,1 рази з 30 січня по 4 лютого у Дніпровському мікрорайоні.

Порівняно з попереднім тижневим періодом спостережень (23-28.01), в цілому по місту концентрації основних шкідливих домішок без суттєвих змін.

За прогнозами, цього тижня переважатиме антициклональний характер погоди, тому лише при поривах вітру зростатиме провітрюваність міста та зменшуватиметься загазованість повітря від викидів автотранспорту.

За інформацією пресслужби Черкаського обласного гідрометцентру

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору