У перейменованому селі на Черкащині проживає всього двоє жителів

28 січня 2016, 19:07

59be2797d136ffed1a2b51c1a03e3c6b_XL

Названий селищем цей населений пункт, що належить до Вознесенської сільської ради, з великим перебільшенням. Це загублене в степах маленьке сільце або ж хутір, так можна було його назвати, коли в ньому кипіло життя, крім глиняних будувалися й цегляні хати, народжувалися діти, працювали дві рільничі ланки. А тепер, коли перейменували його з селища Петровського в Степове, воно швидще нагадує хутір безлюдний: в ньому прописані 22 жителі, а насправді постійно проживає лише двоє: черкаський відставник В’ячеслав Терлецький 1945-го року народження та його донька Ірина Вітохіна, інформує Черкаський край.

Як розповіла багаторічний секретар Вознесенської сільської ради Ганна Макаренко, дехто своїх престарілих батьків позабирав до міста, деякі порозбирали свої хати й перебралися до куплених у Вознесенському й Пальмирі. Дехто з дачників сюди вряди-годи навідується, а деякі — давно забули дорогу. Раніше, коли такса була меншою, за них дівчата з сільради складались і сплачували земельний податок, а тепер за формальних жильців, котрих хтозна-де шукати, назбируються борги.

Магазин тут не працює, автобус не заходить, бо змінив маршрут у напрямку Привітного. Там його й варто переймати, або добиратися до зупинки дизель-поїзда чи скуповуватись у магазині того ж Привітного. Дорогу до Степового доручили прогортати підприємству «Пальмира-відгодівля», з чим воно справляється.

— Чи не страшно двом людям в Степовому? — питаю. Кажуть, вони такі бойові, що їх самі бояться.

З клопотанням перейменувати селище Петровського на Степове виступила Вознесенська сільська рада. А в самому Вознесенському перейменували аж 10 вулиць із 27: зникли вулиці й по кілька провулків Леніна, Комсомольська, Радянська — цілий анклав минулої епохи. Зате ніякої політики у змінених назвах: вулиці назвали Центральна, Церковна, Благовісна, Привітна, Зоряна, провулки Центральний, Широкий, Квітковий, Райдужний.

На відміну від селища Степове, в яке вже півтора десятка років не заглядав лелека, у Вознесенському він нерідкий гість — за минулий рік там народилася 21 дитина. А померло 70 жителів.

Коментарі

Вгору