У парку «Трахтемирів» виявили майже 300 пошкоджених дерев та знятий родючий шар грунту

23 серпня 2016, 14:35

678804

Державна екологічна інспекція у Черкаській області в плановому порядку перевірила дотримання вимог природоохоронного законодавства на території Регіонального ландшафтного парку «Трахтемирів», створений у 2000 році Київською та Черкаською обласними радами народних депутатів.

Спеціалістами Державної екологічної інспекції у Черкаській області виявлені численні порушення, а саме межі території Регіонального ландшафтного парка «Трахтемирів» не встановлені в натурі; охоронні знаки території не відповідають державному зразку, затвердженому наказом Мінприроди України; проект організації території парка розроблений, погоджений, але і досі не затверджений у встановленому порядку.

Окрім того, в адміністративних межах Григорівської сільської ради Канівського району виявлені 274 дерева, пошкоджені до ступеня припинення росту, та знятий без спеціального на те дозволу родючий шар грунту на площі 2,5 гектари. Порушення природоохоронного законодавства на території об'єкта природно-заповідного фонду здійснило Приватне підприємство «Коротищанське», що будує автомобільну дорогу.

Обраховані збитки, завдані довкіллю, складають: за пошкоджені дерева — 107,9 тисяч гривень, за знятий родючий грунт — 121,4 тисячі гривень. Матеріали направлені до Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУНП в Черкаській області для вжиття відповідних заходів реагування.

За інформацією Державної екоінспекції в Черкаській області

Поділитись

Коментарі

Вгору