У новому році у черкаському виші з’являться 10 унікальних спеціальностей

26 грудня 2014, 18:55

фото 2

У наступному році один з кращих навчальних закладів області, Черкаський державний технологічний університет святкуватиме свій 55-річний ювілей. Напередодні великого для ВНЗ свята керівництво закладу та викладацький склад розповіли журналістам про досягнення та здобутки університету, а також про нововведення, які почнуть запроваджувати у виші вже незабаром.

За роки свого становлення ЧДТУ завдяки потужному кадровому потенціалу та накопиченому досвіду навчальної, наукової та виховної роботи перетворився на провідний науково-педагогічний центр із підготовки висококваліфікованих кадрів. Про це свідчить попит на наявні спеціальності та поява в університеті абсолютно нових.

- У наступному році у нас з'явиться 10 нових спеціальностей. Ми відкриваємо 7 технічних спеціальностей, серед яких: геодезія, картографія і архітектура, електротехнічні системи електроспоживання (магістратура), поліграфічні машини (магістратура), транспортні технології тощо. Це абсолютно нові спеціальності, яких ще не було в черкаському краї, - зазначила ректор ЧДТУ Тамара Качала.

Не менш значимим для ВНЗ є і той факт, що наукова та науково-технічна діяльність ЧДТУ протягом останніх років показує поступовий ріст в розвитку навчальної та науково-технічної співпраці зі спорідненими закордонними закладами і охоплює такі країни, як: США, Канада, Німеччина, Франція, Іспанія, Нідерланди, Польща, Болгарія, Росія, Молдова, Греція, Чехія, Словаччина, Вірменія, Китай, Кіпр тощо.

фото 5

- Ми досить добре співпрацюємо з технічними вузами Польщі. Я вважаю сьогодні проблемою те, що багато дітей виїжджають з міста навчатися до Польщі. Ми ж хочемо запропонувати нашим черкаським сім'ям, школярам, щоб вони вчилися і в нас, і в Польщі на будь-якій технічній спеціальності, на якій вони захочуть. Ми по усіх наших технічних спеціальностях можемо запропонувати навчання по подвійному диплому не лише в магістратурі, але й з першого курсу, - розповіла Тамара Миколаївна.

ЧДТУ першим серед ВНЗ Черкащини у квітні 2014 року підняв прапор Європейського Союзу, чим задекларував європейський вектор розвитку освіти.

Також Черкаський державний технологічний університет співпрацює з потужними підприємствами області такими як: ПАТ "Азот", ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс". ДП "Автоскладальний завод № 2", ДП НВК "Фотоприлад" тощо.

На думку радника ректора Валентина Бикова, наразі вкрай важливо розвивати у ВНЗ технологічні, машинобудівні професії і наукові розробки.

- Наші площі (наразі у нас є 10 корпусів) можна пристосувати для того, щоб і далі розвивати науково-дослідні лабораторії, а це буде гарним внеском у виробництво нашої області. Тому найперше слід розвивати технічні спеціальності і технічну науку, - зазначив Валентин Биков.

Найбльшою цінністю університету, за словами ректора, є студенти. Про популярність ЧДТУ свідчить саме те, що школярі обирають для навчання саме цей заклад, адже цьогоріч на перший курс вступило понад 100 студентів, чим ВНЗ повністю виконав держзамовлення.

Не навчанням єдиним живе студент, - так вважає голова Студентської ради ЧДТУ, студент 5 курсу Сергій Шмиголь. Тому Студентська рада усіляко намагається урізноманітнити це життя.

- Нам є чим пишатися, наприклад, у жовтні було відкрито осередок креативу та духовності для студентів "Грін кафе". Це дозволило студентам мати певне місце, де вони збираються, обговорюють проекти, мають місце, де можна приємно провести час. Ми започаткували в ЧДТУ дні спорту.  Також гарною традицією нашого вишу є те, що щомісяця представники студентства зустрічаються з ректором для обговорення важливих питань, а з квітня голову студентського самоврядування включили до складу ректорату, - наголосив Сергій.

Приємною несподіванкою на цьому тижні стало те, що сайт ЧДТУ увійшов у десятку кращих сайтів ВНЗ України (із 274-х вузів України) по інформативності.

У майбутньому ювілейному році Черкаський державний технологічний університет планує не зупинятися на досягнутому, виш підкорюватиме нові освітні вершини і впроваджуватиме у життя ще цікавіші проекти. Тому при такому потужньому науковому і технічному потенціалі є велика перспектива розвитку черкаського регіону.

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору