У МОЗ розповіли, як і де лікувати безпліддя за державні гроші

04 травня 2023, 22:34

В Україні діє державна програма лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій за бюджетні кошти. Щорічно на це з держбюджету України виділяють кошти для лікування жінок, які мають абсолютні показання.

Відповідно до програми, жінки віком від 19 до 40 років мають можливість безоплатно отримати першу спробу запліднення, яку медзакладу оплатить держава.

Цьогоріч, навіть попри повномасштабну війну, заплановано проведення державним коштом лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій для 573 жінок. У порівнянні з минулим роком, коли на таке лікування було направлено 467 осіб, скористатися можливістю зможуть на понад 100 пацієнток більше.

Безоплатне проведення першого курсу лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій за бюджетні кошти наразі здійснюють три медичні заклади в Україні:

  • КРТ УДІР НУОЗ України ім. П. Л. Шупика (м. Київ).
  • ДЗ «Прикарпатський центр репродукції людини» МОЗ України (м. Івано-Франківськ).
  • ДЗ «Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології Міністерства охорони здоров’я України» (м. Харків).

Для організації такого лікування:

  • медична документація жінок із повним переліком обстежень за місцем проживання направляється закладами охорони здоров’я до комісії місцевого департаменту/управління охорони здоров’я. Комісія ДОЗ/УОЗ після розгляду направляє документи з висновками до комісії Міністерства охорони здоров’я;
  • комісія МОЗ розглядає медичну документацію і приймає рішення про направлення до одного з медзакладів для лікування за державний кошт;
  • ДОЗ/УОЗ надає жінкам необхідну інформацію і скеровує на лікування.

Детальніша інформація про порядок направлення жінок для проведення першого курсу лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій за абсолютними показаннями за бюджетні кошти – у відповідному наказі МОЗ.

За інформацією пресслужби МОЗ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору