У МОЗ пояснили, чому в супермаркетах не можна купити шкарпетки та колготки

09 січня 2021, 22:32

фото тематичне

"Карантин зимових канікул", який діє в Україні з 8 січня, передбачає обмеження діяльності низки суб'єктів господарювання. Про це повідомили у пресслужбі Кабінету Міністрів.

- Забороняється діяльність побутових магазинів. Водночас інші магазини можуть торгувати виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв'язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, побутовою хімією та друкованою пресою на торговельних площах, не менше як 60% яких призначено для торгівлі такими товарами, а також пальним. Продаж інших груп товарів дозволяється лише зі здійсненням адресної доставки замовлень, – зазначили в релізі.

За словами заступника міністра охорони здоров'я, головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, метою жорстких обмежень є зменшення мобільності людей і, як наслідок, запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Водночас існує низка життєво важливих товарів, які не можуть бути закуплені заздалегідь.

- До попередніх карантинних обмежень, які застосовував уряд, у представників бізнесу виникали запитання. Наприклад, чому ті ж іграшки дозволялися до продажу в супермаркетах, які торгують в основному харчовими продуктами, а в спеціалізованих іграшкових магазинах не дозволялися. Такі ж питання були й до одягу, взуття, посуду, – сказав Ляшко.

Головний санлікар зазначив, що ці товари не є предметами першої необхідності, але їхня наявність у супермаркетах призводила до того, що люди їхали виключно по іграшку, одяг, взуття, посуд, а не по продукти.

- Через це збільшувалася мобільність та порушувався принцип карантинних обмежень. До того ж це було порушенням конкурентних умов між різними формами торгівлі, і страждали саме спеціалізовані магазини, – вважає Ляшко.

Глава МОЗ Максим Степанов сказав, що карантинні заходи обмежують приймання відвідувачів у магазинах, на кіоски, у які не можуть отримати доступ покупці, ці заходи не поширюються.

- Постанова не передбачає припинення такої діяльності, тому з кіосків можна торгувати і кавою, і цигарками, і батарейками, – повідомив він.

На думку Степанова, відсутність низки товарів у продуктових магазинах зменшить у них кількість покупців.

- Що стосується продажу тютюнових виробів у супермаркетах, то вони не підпадають під заборону, оскільки серед кодів КВЕД, які затверджені додатком до постанови №1236 і визначають перелік заборонених видів економічної діяльності під час "карантину зимових канікул, торгівля тютюновими виробами відсутня", – пояснили у пресслужбі КМУ.

Поділитись

Коментарі

Вгору