У мерії визначилися, як далі розчищати вулиці Черкас від снігу

13 грудня 2016, 14:56

12495161_1674399886161619_4998999877065171732_nУ Черкасах ніяк не можуть порозумітися міські владці та підприємець, чия фірма розчищає дороги обласного центру від снігу та ожеледі. Владці вимагають у підприємця гарантій очищення доріг, аби не було чергового колапсу на шляхах. Підприємець же розводить руками – з ним і досі не розплатилися за роботи, виконані ще минулої зими. А працювати у борг  його підприємство вже просто не може. Розібратися у ситуації намагалися 12 грудня під час наради у мерії.

Ще минулого тижня підприємець Андрій Бортник повідомив листом міського голову Черкас, що його підприємство попри всі бажання, надалі не має змоги прибирати дороги Черкас. Причина – у відсутності коштів. До того ж місто ще й досі не розрахувалося із підприємцем за розчистку доріг ще за лютий минулої зими.

- У лютому нас вже просили виконати прибирання без договору, і ці роботи нам обіцяли оплатити. Тоді була ситуація, що тендер на прибирання ще не був проведений, а термін попереднього тендеру на той час вже скінчився. Тому нас попросили попрацювати у період найсильніших снігопадів. Нам обіцяли, що кошти  будуть проплачені. Ми працювали три тижні, виконували все своїм коштом. Але й досі питання не вирішене – кошти нам не заплатили, - зазначає Андрій Бортник.

За його словами, йдеться майже про 5 мільйонів гривень. Тоді підприємець працював у борг, цього ж разу, говорить, ще раз прибирати дороги без оплати просто не має змоги.

- Про те, що кошти закінчуються, ми неодноразово писали у департамент ЖКГ. У нас більше немає фінансових ресурсів для прибирання, - наголошує Андрій Бортник.

Заступник директора департаменту ЖКК Черкаської міської ради Андрій Наумчук підтвердив, що сума, яка була передбачена цьогоріч на утримання доріг, уже використана. Тому департаментом надіслано лист, щоб на найближчій сесії додати фінансування у розмірі 4 мільйона 900 тисяч. За ці кошти підприємство має прибирати місто до проведення нового тендеру.

Водночас, у коментарі «Про все» Андрій Бортник пригадав нещодавній снігопад, коли містяни критикували його за нерозчищенні дороги. Але тоді, додає підприємець, він і сам був здивований, чому  29 листопада, коли в місті випав сильний сніг, його підприємство отримало заборону від департаменту ЖКК випускати техніку на розчистку.

- Ми ще 25 листопада написали листа про те, що всі прогнози погоди свідчать, що необхідно запускати техніку. Але з мерії нам прийшла відповідь, що дозволу на це немає, - пригадав Андрій Бортник.

Підприємець переконаний: така ситуація навколо нього створюється штучно.

- Моя особиста точка зору - це було зроблено спеціально, аби дестабілізувати ситуацію в місті, поки міський голова перебував на лікарняному, - припускає підприємець. – Мені здається, що таким чином хтось просто хоче підставити міського голову.

Водночас, під час наради бажання долучитися до прибирання міста у зимовий період озвучили і представники КП ЧЕЛУАШ. Вони зазначили, що своїми силами зможуть розчищати Черкаси і запевнили, що мають для цього відповідну техніку.

Їхні аргументи тут же спростував Андрій Бортний, який зауважив, що техніка, яку збирається використовувати КП, вже давно застаріла. За його словами, пробіг техніки ЧЕЛУАШ, заправленої піщано-сольовою сумішшю, всього лише трохи більше 3 кілометрів за годину.

Крапку в ситуації поставив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко запевнивши Андрія Бортника, що з його підприємством розрахуються. Для цього підприємець має надати до мерії документацію про виконану в лютому роботу.

- Місто повинно розрахуватися за ті роботи, які були виконані і за ті роботи, які будуть проводитися тепер. Ми хочемо, щоб ви надали нам нормально послугу по прибиранню, а ми з вами за це розрахувалися, - наголосив міський голова Черкас.

Коментарі

Вгору