У Хуторах парафіяни проголосували за вихід із московської церкви

09 серпня 2022, 09:16

Фото: Суспільне.Черкаси

У селі Хутори Черкаського району парафія перейшла до Православної церкви України. 7 серпня відбулися збори у місцевому Будинку культури, де "за" проголосували 113 громадян, "проти" — двоє, одна людина утрималася, пише Суспільне.

За словами місцевих жителів, від початку збройної агресії Росії до церкви перестало ходити чимало парафіян. Утім, як рф розпочала повномасштабну війну, у людей виникло остаточне бажання перейти до ПЦУ.

"Ми українці й нині агресія Москви переросла у війну проти нашого народу. Вони убивають наших хлопців, а наш батюшка Олег, не благословляє, а розповідає нісенітниці про братовбивство. Я вважаю, що він виконує вказівку з москви", — пояснила жителька Хуторів Тамара Скринська.

Вірянка розповіла, що жителі села не поділяють поглядів, які пропагує місцеве церковне духовенство.

"Не можу терпіти те, що щораз під час служіння батюшка начитує, що Мазепі оголосили анафему. А десятку, де зображений український гетьман він брати не відмовляється. У церкві не заведено зчиняти сварку, але після проповідей ми вдома багато обговорювали, бо ми не згодні з поглядами батюшки московського. Ми хочемо, щоб настоятель поділяв наші погляди та благословляв українське", — додала пані Тамара.

"Ми живемо в Україні, то навіщо нам Московський патріархат? Ми усі патріоти своєї країни, ми хочемо ходити до своєї церкви", — розповіла Тетяна Черниз.

Фото: Суспільне.Черкаси

Як пояснив настоятель парафії святих Кирила та Мефодія м. Черкас протоієрей, військовий капелан Ігор Шемяков, голосування — лише перший крок. Потрібно ще пройти процедуру, щоб отримати настоятеля та нову церкву:

"Зараз згуртується кістяк церкви — парафіяльна рада, яка потім буде звертатися до папи, до єпархії, до владики з проханням про виділення землі на побудову церкви. Я думаю, що цю церкву московський патріархат запросто не віддасть", — пояснив капелан.

Під час голосування "за" вихід з Московського патріархату було 113 громадян, "проти" — двоє, одна людина утрималася.

Все, що відбувалося представники церкви Московського патріархату коментувати відмовилися та до церкви журналістів не пустили. Утім, обіцяли дати відповідь на інфораційний мзапит.

Нагадаємо, капелана черкаської тероборони виштовхали з “московської” церкви в Хуторах. Згодом син священика “московської” церкви у Хуторах прокоментував скандал із черкаським капеланом 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

О.І. :

Загалом, то виглядає дещо дмвно і (не лайте мене передчасно!) дуже схоже на всі ті “псевдореферендуми”, де невеличкою групкою людей під “чутким чихмось руководством” приймають рішення, якому мають підпорядковуватися більшість їх сусідів. Ви спитаєте:”А як же треба?” А треба аби кожен сам позиціонував себе перед Богом, не тиснучи на інших. Ну що ж, вибрав певний гурт людей шлях не ходити в такзвану “московську” церкву – їхнє право. Будуйте свою чисто-хутірську(наприклад) і моліться там. Ті ж, хто не вважає УПЦ (Українську Православну Церкву) “московською”, ті теж мають право на те, аби молитися з о.Олегом і ставити свічки “за здравіє” та “заупокой” у вже намоленому місцв свого села. Що ще не так?

Вгору