У Катеринопільському райбюджеті ревізори знайшли порушень на 1,5 млн. гривень

29 квітня 2014, 18:00

Фахівці Держфінінспекції у Черкаській області провели комплексну ревізію виконання бюджету Катеринопільського району за період з 1 січня 2010 року до 31 грудня 2013 року, інформує прес-служба відомства.

Під час контрольних заходів, які проводилися в 5-ти установах району, встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 1,57 млн гривень.

Зокрема, всупереч вимогам бюджетного законодавства з районного бюджету здійснювалися видатки без затвердженого кошторису на оплату комунальних послуг на суму 342 тис. грн. А оплату вартості послуг з газопостачання на суму 54 тис. грн було здійснено без фактичного споживання вказаних послуг.

Окремими розпорядниками бюджетних коштів перераховано 151,2 тис. грн на рахунки комунальних підприємств, відкриті в комерційних банках, без включення їх до мережі одержувачів бюджетних коштів, чим порушено вимоги Бюджетного кодексу України.

Також через завищення одержувачами бюджетних коштів потреби у бюджетних асигнуваннях, з районного бюджету зайво спрямовано 309 тис. грн на утримання апарату і спортивних споруд громадських фізкультурно-спортивних організацій та дитячо-юнацької спортивної школи.

Внаслідок завищення підрядними організаціями вартості виконаних будівельних та ремонтних робіт зайво перераховано суб’єктам господарювання 263,42 тис. гривень.

Ще фінінспекторами виявлено нецільове використання бюджетних коштів на 20 тис. грн та інші порушення фінансової дисципліни.

Окрім того, встановлено низку проблемних питань, які негативно впливають на формування доходної частини бюджету Катеринопільського району. Так, через зволікання з передачею земель державної власності (ріллі) в оренду у 2010-2013 роках бюджетами всіх рівнів було втрачено доходів на суму понад 2,86 млн грн. А внаслідок застосування при передачі земель в оренду заниженої ставки орендної бюджет щорічно недотримував доходів на суму 910 тис. гривень.

За допущені порушення фінансової дисципліни складено 13 протоколів про адмінправопорушення. Застосовано 5 фінансових санкцій у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами. Про результати ревізій поінформовано правоохоронні органи.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору