Московський та білоруський театри відмовилися їхати на черкаську “Сцену людства”

29 квітня 2014, 19:02

Дев'ятий міжнародний театральний фестиваль «Сцена людства», що традиційно проходить у Черкасах, таки стартує 22 травня. Щоправда, у зв'язку зі складною суспільно-політичною ситуацією в країні, перетнути кордон України  з міжнародних колективів погодився лише грузинський театр. Театри з Росії та Білорусі після довгих вагань все ж вирішили не брати участі у черкаському фестивалі.  

У зв'язку із скороченим фінансуванням "Сцени людства", програма фестивалю також має менший формат. Якщо раніше черкасці мали змогу насолоджуватися неочікуваними режисерськими постановками, блискучою грою акторів, цікавими "спец-ефектами" протягом 10 днів і більше, то цьогоріч фестиваль триватиме лише тиждень.

"Сцена людства-2014"  присвячена 200-річному ювілею з дня народження Тараса Шевченка, тому у програмі фестивалю домінантною є твори Шевченка у презентації  різних театрів.

У дев'ятому міжнародному театральному фестивалі візьмуть участь театри з Черкас, Києва, Львову, Полтави та Тбілісі (Грузія). Неочікувано та всупереч концепції фестивалю на черкаський сцені зіграють полтавські актори.

- Полтавський театр спонтанно потрапив до програми фестивалю. Тут ми допомогли нашим колегам. У  їхньому театрі місяць тому сталася пожежа, повністю згоріла сцена. Тому наразі він позбавлений можливості плідно працювати. Тому участь у "Сцені людства" полтавчан - це і підтримка театрального колективу, і свідчення наших дружніх стосунків. Вони привезуть до Черкас свою останню прем'єру, яку їм не вдалося показати на сцені свого театру. Тому ми всупереч концепції фестивалю дозволили їм продемонструвати черкасцям цей твір, - розповів директор Черкаського драматичного театру Володимир Осипов.

За його словами, відкривати дев'ятий міжнародний театральний фестиваль "Сцена людства" цього року збираються урочисто, за участю аматорських колективів на Театральній площі.

Квитки на вистави у рамках міжнародного фестивалю вже у продажу. Їхня вартість сягає від 30 до 120 грн. Також попри те, що наразі театр перебуває на стадії ремонту, традицію обговорення після кожної вистави ніхто не відміняє. На другому поверсі після завершення вистави глядачі зможуть поспілкуватися з акторами.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору