У Каневі планують перейменувати вулиці Піонерську і Жовтневу

05 жовтня 2017, 15:14

У середу, 4 жовтня, відбулося засідання організаційного комітету щодо перейменування та впорядкування назв вулиць, провулків, майданів та скверів у м.Канів.

Нагадаємо, на останньому засіданні сесії Канівської міської ради, 26 вересня, було ухвалено рішення «Про організаційний комітет щодо перейменування та впорядкування назв вулиць, провулків, майданів та скверів в м.Каневі», яким затверджено організаційний комітет з цих питань, до якого, зокрема, ввійшли представники управління містобудування та архітектури, відділу культури, Шевченківського національного заповідника, депутати міської ради, члени виконавчого комітету та інші.

Як повідомила голова комітету, заступник міського голови Наталія Матінова, на порядку денному зібрання два питання – перейменування вулиць Піонерської і Жовтневої.

Так, за її словами, Канівський міський голова Ігор Ренькас пропонує перейменувати вулицю Піонерську на вулицю Якова Шаха.

- Справа в тім, що частину вулиці Піонерської ще у 80-х роках було перейменовано, і вона носила назву гетьмана Якова Шаха. Цьому є підтвердження – рішення виконавчого комітету. Правда, в документах значиться не Шаха, а Жаха. Ми пропонуємо увесь цей куток об’єднати під однією назвою вулиці – Якова Шаха, і поновити нумерацію будинків, - говорить Наталія Матінова.

Ознайомившись із схемою розташування вулиці на карті міста і заслухавши інформаційну довідку спеціаліста відділу культури Костянтина Андрієнка щодо доцільності перейменування вулиці саме на Якова Шаха, члени оргкомітету погодили пропозицію.

Також Наталія Матінова порушила питання щодо перейменування вулиці Жовтневої.

- Проект рішення щодо перейменування цієї вулиці вже обговорювався в 2015 році, але тоді депутати не погодили рішення, мовляв, назва Жовтнева не підлягає декомунізації. Однак наразі в методичних рекомендаціях Українського інституту національної пам’яті серед переліку вулиць, які варто перейменувати, вулиця Жовтнева є, - зауважила голова оргкомітету.

Також вона озвучила варіанти назв вулиці, які надходили до виконавчого комітету від громадських організацій та жителів міста. Серед них: вулиця А.Чупилки, В.Петренка, І.Мазепи, І.Виговського, М.Грушевського, О.Гірника, І.Сорокопуда тощо.

Натомість К.Андрієнко запропонував утвердити Канів як край козаччини і перейменувати Жовтневу на вулицю Якова Остряниці, похованого в Каневі козацького ватажка.

Утім, своє слово має сказати й громада міста. Так, одним із етапів проведення процедури перейменування вулиць і винесення цього питання на сесію міської ради є громадські слухання. Порадившись, присутні визначили орієнтовну дату проведення громадських слухань, в ході яких обговорюватиметься питання перейменування як вулиці Піонерської, так і Жовтневої, - 28 жовтня 2017 року.

За повідомленням Канівської міської ради.

Поділитись

Коментарі

Вгору