У Каневі депутати затвердили нову програму щодо підтримки української мови

02 березня 2018, 15:34

Депутати Канівської міської ради заслухали інформацію про підсумки виконання у 2017 році міської Програми збереження, функціонування і розвитку української мови на 2013-2017 та затвердили нову Програму підтримки української мови в місті Каневі на 2018-2020 роки.

Результатом роботи міської комісії з питань функціонування української мови стало  відновлення після 13-річної перерви у 2015 році конкурсу на вручення літературної  премії імені Олекси Кобця. У 2015 році лауреатами цього конкурсу стали Л .Кучеренко та Г.Морозова, у 2016 – В.Носенко та Н.Москаленко, у  2017 -  Л.Коваленко та Н.Дмитренко (Козоріз).

Учителі-філологи залучають учнів до написання науково-дослідницьких робіт з української мови і літератури при Малій Академії наук. Щорічно учні загальноосвітніх навчальних закладів міста беруть участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах учнівської творчості:

  • Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика (у 2017 році учениця Канівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов зайняла І місце на обласному етапі конкурсу і відзначена дипломом за участь у Всеукраїнському етапі в м. Києві);
  • Всеукраїнський мовно-літературний конкурс учнівської творчості імені Т.Г.Шевченка;
  • Щорічний Всеукраїнський конкурс учнівської та студентської молоді, що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!»;
  • Щорічна Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» (для учнів) і «Соняшник-учитель» (у 2017 році взяло участь 476 учнів)

Рівень мовної грамотності учні міських шкіл «шліфують», беручи участь у Всеукраїнських олімпіадах з української мови і літератури.

За результатами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури випускники міста Канева у 2016 – 2017 навчальному році посіли перше місце у рейтингу міст і районів Черкаської області, що свідчить про високий рівень професійної підготовки педагогічних працівників і рівень якості знань учнів.

Учителі української мови і літератури міста й собі не відстають, а випробовують свої сили у престижних серед педагогів конкурсах, зокрема, у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року». Так, у 2017 році переможцем (І місце) обласного етапу цього конкурсу стала учитель української мови і літератури Канівської гімназії імені Івана Франка Наталія Леонідівна Бондаренко, яка захищатиме Черкаську область на Всеукраїнському рівні.

Над тим, щоб українська мова стала «модною», насамперед серед молоді,  працюють і міські бібліотекарі. Тут, у центральній міській бібліотеці ім.Т.Шевченка проводяться творчі вечори, зустрічі учнів та студентів з письменниками, журналістами, творчими колективами, що популяризують українську мову. Так, зокрема, у вересні ц.р. в День міста бібліотекою було проведено поетичний конкурс на кращий вірш, присвячений Каневу. У жовтні ц.р. тут презентував свій новий роман відомий український сучасний письменник Макс Кідрук.

З нагоди Дня української писемності та мови 9 листопада у м.Каневі щороку проводяться заходи, а саме: написання радіодиктанту національної єдності для працівників структурних підрозділів виконавчого комітету, учнів, студентів та просто активних жителів міста, проведення творчих конкурсів та фольклорних свят тощо.

З ініціативи помічника депутата міської ради за сприяння виконавчого комітету в приміщенні виконавчого комітету щотижня для всіх бажаючих відбуваються заняття для вдосконалення знань з української мови, які  безкоштовно проводить директор Канівської гімназії імені Івана Франка, мовник за фахом Ольга Ліворук.

За повідомленням Канівської міськради.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору