У гідрометцентрі розповіли, якою буде погода у поминальні дні

10 квітня 2018, 11:32

Весна впевнено крокує нашим краєм. У минулі вихідні денні температури повітря  підвищувалися до +15..+18°, а вночі зафіксовані заморозки у повітрі до 1°, на поверхні ґрунту 1-3°. Проте, заморозки у першій половині квітня у нашому регіоні явище звичайне.

Сьогодні на ранок, стан верхнього 10-сантиметрового шару грунту добре зволожений. Середня температура грунту на глибині 10 см становить +9+11º, що дозволяє сіяти буряк, соняшник, капусту, а також садити картоплю.  Проте, слід враховувати, що сходи картоплі витримують заморозки до 2º, тоді як решта згаданих культур – до 5..7º.

Ще завтра, 11 квітня, на погоду впливатиме південний антициклон: утримається суха та аномально-тепла погода, з температурою вночі +7+9º, вдень +20+22º.

А вже 12-13 квітня на погоду Черкащини впливатимуть атмосферні фронти атлантичного циклону. Місцями чекаємо невеликий дощ та посилення вітру. Хмарність не даватиме повітрю прогрітися вище +12+17º, нічна - майже не зміниться +5+7º.

За попередніми оцінками, у поминальні дні  14-15 квітня антициклону з півночі забезпечить в області  суху, проте прохолодну погоду: вночі до 0+5º, вдень до 10+15º, про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

З початку квітня, в результаті відсутності ефективних дощів та підвищеного температурного фону, на всій території області встановився середній (3 клас) пожежної небезпеки. Тому не слід спалювати суху рослинність та її залишки на городах, уздовж доріг та лісосмуг.  Це забруднює повітря на величезних просторах та шкодить здоров'ю та навколишньому природному середовищу.

Вгору