У гідрометцентрі розповіли про особливості цьогорічної посівної кампанії на Черкащині

11 квітня 2018, 15:01

Майже літня погода вимагає від аграріїв Черкащини організованої і швидкої роботи по підготовці ґрунту та проведення посівної кампанії.

За повідомленням начальника Черкаського обласного гідрометцентру Віталія Постриганя, польові роботи і весняна сівба не можуть розпочатись до тих пір, поки ґрунт на полях не досягне м’якопластичного стану, при якому робота машин проходить безперебійно і оранка має добру якість.

Зазвичай на Черкащині грунт досягає м’якопластичного стану у період з 25.03 по 3.04. Проте, в ранні весни з посушливим березнем, як це було в 1990, 2002 та 2016 роках, просихання грунту спостерігалось рано - в першій десятиденці березня. Найбільш пізні дати – друга половина квітня,  відмічались у 1996, 2003, 2005 та 2013 рр. Тоді весна, як і в цьому році, була пізньою і розпочалась лише в 3-й декаді березня.

Цього року у березні переважав ще зимовий режим погоди з морозами та снігопадами. Загалом за березнь випало – 66-120 мм або 170-370 % місячної норми, при цьому в Золотоніському районі лише за перший весняний місяць вже «виконано» всю весняну норму по опадах.

У цьому році грунт «достиг»  на більшості площ одразу після Великодня. Строки для проведення посівної кампанії будуть стислі. «Особливість цього річної посівної в тому, що доведеться сіяти одночасно багато сільськогосподарських культур, у тому числі і пізні», - розповів Постригань.

Незважаючи на те, що кількість опадів, яка випала з початку зими в області була найбільшою за останні 30 років і як наслідок - оптимальне зволоження ґрунту на початок весни, не варто нехтувати заходами зі збереження вологи у грунті.

За повідомленням Черкаського обласного центру з гідрометеорології.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору