Найближчим часом у деяких районах Черкащини очікуються заморозки

21 вересня 2018, 18:45

Найближчим часом у деяких районах Черкащини очікуються заморозки

Цього року агрометеорологічні умови для проведення сівби озимих зернових в оптимальні строки по всій Черкаській області на рідкість сприятливі. Адже, за останні 10 років у 8-ми в цей час спостерігалась засуха. 

Усе це завдяки рясним дощам в період з 8 по 11 вересня 2018 року, які припинили посуху та добре наситили грунт вологою. Така погода дозволяла не тільки сіяти та збирати, а й сприяла швидкій появі сходів озимих зернових, початковому росту та розвитку озимого ріпаку.

Проте, вже з 23 вересня характер погоди зміниться. Очікуються дощі, а разом з ними і відчутне похолодання. В період 26-28 вересня в окремих районах Черкаської області можливі заморозки на поверхні  грунту 0-2°.

Дощі сприятимуть поповненню вологозапасів верхніх шарів грунту та утриманню їх на рівні достатніх значень. Проте, через прохолоду, агрометеорологічні умови для початкового росту та розвитку посіяної озимини складатимуться малосприятливо.

Заморозки можуть завдати пошкоджень овочевим (огірки, помідори, перець, баклажани) та баштанним культурам, які вважаються нестійкими до заморозків. 

За інформацією Черкаського обласного гідрометцентру

Коментарі

Вгору