У Держекоінспекції в області повідомили, де шукають браконьєрів

14 травня 2014, 20:00

Напередодні нересту, який розпочато з квітня поточного року, у Дніпровській екологічній прокуратурі проведено міжвідомчу нараду за участю представників контролюючих і правоохоронних органів Чернігівської, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Полтавської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської областей та міста Києва на якій обговорено питання вжиття спільних заходів, направлених на попередження та протидію фактам браконьєрства під час нерестової заборони на Дніпрі, яка триватиме до середини червня.

Особливу увагу приділено природоохоронним заходам на території природних нерестовищ каскаду Дніпровських водосховищ, які становлять 12 % від площі водного дзеркала та об’єктам природно-заповідного фонду, насамперед іхтіологічним заказникам, інформують у прес-службі Держекоінспекції у Черкаській області.

З метою забезпечення системності проведеної роботи у кожній з 7 міжрайонних екологічних прокуратур створено регіональні міжвідомчі робочі групи, до складу яких ввійшли працівники прокуратури, органів рибоохорони, екологічних інспекцій, управлінь ветеринарної медицини та лінійних органів внутрішніх справ та громадськості.

З початку нересту лише в межах природно-заповідного фонду виявлено 248 випадків браконьєрства, з яких за 12 фактами розпочато кримінальні провадження.

У порушників вилучено 3 човни, 156 сіток, 1,1 тонни риби. Незаконним діями браконьєрів державі завдано збитків на загальну суму 107 тис. грн.

З зареєстрованих кримінальних проваджень, на сьогоднішній день 2 кримінальні провадження вже направлено до суду з обвинувальними актами.

Довідково: На даний час до природно-заповідного фонду України входить 7200 територій і об’єктів загальною площею 2,8 млн га, що складає 4% території держави. З них 88 об’єктів в межах річки Дніпро, її водосховищ, прибережно-захисних смуг та Дніпровсько-Бузького лиману, загальною площею 247,5 тис. га, що складає 8% від загальної території природно-заповідного фонду України та 0,4% від загальної території держави.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору