У черкаських тролейбусах виправлять помилки в озвучуванні назв вулиць

12 травня 2017, 14:35

 

У нових тролейбусах міста Черкаси, зокрема, в тролейбусах маршруту №7, що курсують вулицею Чорновола, неправильно озвучується одна із зупинок. Так, багато черкащан висловлювали здивування щодо наголосу в назві зупинки "Вулиця Нарбутівська". Справа у тому, що диктор озвучує назву вулиці з наголосом на другий склад. І виходить не "Вулиця НАрбутівська", а "Вулиця НарбУтівська", пише "Прочерк".

– Звісно, це помилка, – каже кандидат філологічних наук, викладач ЧНУ ім. Б. Хмельницького Тетяна Бондаренко. – Правильний наголос – НАрбутівська, бо зберігається наголос, як у прізвищі Нарбут.

Данило Нарбут - відомий український художник театру, живописець. Син художника-графіка Георгія Нарбута. Народний художник України, лауреат Шевченківської премії. Член УНА-УНСО, завжди брав активну участь у культурному і громадському житті Черкас.

Директор КП "Черкасиелектротранс" Петро Кучер повідомив, що пасажирам потрібен насамперед зручний якісний сервіс, тому його підприємство і розробило та впровадило програмне забезпечення до додатку сповіщення системи GPS моніторингу в автоматизованому режимі, що передбачає оголошення назв зупинок, вулиць усно та через бігучу стрічку. Це треба, щоб пасажири з вадами слуху чи зору могли орієнтуватися по зупинках і вулицях. Таке сповіщення діє вже у тридцяти тролейбусах

– Ми запросили диктора і таким чином були надиктовані назви зупинок та оголошення. Якщо помилки є, то вони будуть згодом виправлені. Та в цілому такі додатки є складовою транспортної реформи, – зазначив Петро Кучер.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору