У черкаському виші відкрили астрономічну обсерваторію

18 травня 2018, 16:28

У Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького сьогодні відкрили астрономічну обсерваторію. Шлях до її створення був тривалим. Саме приміщення було побудоване в 1967–1968 роках. Нова історія обсерваторії почалася в 2007 р. з відновлення приміщення, виготовлення  монтувальної установки, придбання та виготовлення більш потужного телескопа тощо, інформує прес-служба вишу.

Спонсорську допомогу для оновлення Астрономічної лабораторії надало Конструкторське бюро Науково-виробничого комплексу «Фотоприлад».

У 2017–2018 рр. зусиллями ректорату організовано розробку, фінансування та виготовлення механізму автоматичного повороту купола, що дозволяє у віддаленому режимі доступу працювати з телескопом під час проведення астрономічних досліджень.

В астрономічному комплексі проводитимуться дослідження астрономічних об’єктів методом візуального спостереження і фотографування. Плануємо проводити екскурсії школярам та вчителям фізики.

Крім цього, було на базі наукового інституту природничих наук було відкрито Наукову лабораторію інструментальної оротерапії. Новостворена лабораторія за допомогою використання приладу «Борей», що продукує штучне гірське повітря, забезпечить можливість проводити дослідження наукового та навчального характеру. Перспектива використання результатів досліджень, що будуть проводитися в нашій лабораторії, полягає в розробці технологій профілактичних та оздоровчих заходів.

Вгору